Промислові інфрачервоні обігрівачі

14699
14599
10499
10799

Зміст:


Для того щоб люди на підприємстві працювали в комфортних умовах, а дороговартісне обладнання не виходило з ладу, потрібно правильно підібрати опалювальну систему для конкретного об’єкту. На що ж слід звернути увагу, обираючи систему опалення для заводу, промислового цеху, фабрики, лабораторії? Метраж приміщення, його планування та висота стелі — ось основні фактори, що при підборі опалювальної системи визначають її вид.

Традиційний спосіб обігріву промислових об’єктів — за допомогою центрального опалення — поступово здає свої позиції, оскільки він неекономічний та нераціональний. Підібрати оптимальну потужність опалювальної системи доволі складно, сплачувати за послуги енергопостачаючих організацій — дорого, тому великі об’єкти все частіше переходять на автономне опалення.

Інфрачервоне тепло: безпека, комфорт, економічність

У європейських країнах активно використовуються системи опалення, робота яких базується на принципі дії середньохвильового чи довгохвильового інфрачервоного випромінювання.

Промислові обігрівачі такого типу володіють наступними перевагами:

  1. Економічність — прилади конструюються терморегуляторами, які дозволяють споживати лише необхідну кількість теплової енергії.
  2. Швидке нагрівання приміщень — тепло, що випромінюється, поглинається стінами та підлогою, прогріваючи не лише повітря в цеху, але і конструкції, які його огороджують.
  3. Безпека — на противагу поширеним міфам, невидиме проміння нешкідливе для здоров’я робітників, а тому не потребує забезпечення людей додатковими засобами індивідуального захисту.
  4. Зручність — теплові панелі промислового типу прості у використанні, при цьому вони допомагають створювати комфортну температуру у нижній зоні цеху, де це особливо важливо.

Головна перевага ІЧ-опалювальних приладів — підбір та нескладне регулювання індивідуального температурного режиму для кожного приміщення і навіть окремих частин цеху.

Приклад: встановити обігрівачі можна так, щоб у зоні праці людей повітря було на 4–5 градусів тепліше, ніж у місцях, де немає потреби у тривалому перебуванні співробітників. Так зробила ТОВ «Гідравліка Захід», скориставшись ІЧ-обігрівачами «Білюкс» у своєму цеху, де створюються гідроциліндри.

Пропонуємо вам переглянути інтерв’ю, у якому технічний керівник заводу розповідає, наскільки покращились умови праці людей і чому ж інфрачервоне опалення краще, ніж котел чи вітряк:


Типи інфрачервоних обігрівачів для промислових об’єктів

Якими повинні бути обігрівачі для заводів, лабораторій, цехів? Габаритними та потужними, щоб тепло охоплювало більшу площу.

Одна із найпоширеніших помилок — розміщення обігріваючих панелей під стелею. Це призводить до нерівномірного прогрівання приміщення (нагріте повітря піднімається у верхню частину цеху, тому для створення комфортної температури в робочій зоні доводиться збільшувати потужність опалювальних пристроїв і, відповідно, витрати на теплопостачання).

Існує декілька типів інфрачервоних обігрівачів — у виробничому приміщенні можна встановити пристрій мікатермічного, галогенного, дизельного та інших різновидів.

Найбільшу популярність на промислових об’єктах отримали такі види ІЧ-приладів, як газові та електричні:

  1. Електричні — швидко та ефективно обігрівають робочу зону. Їх можна встановлювати навіть на відкритому просторі (у тому числі і в холодну пору року). Обладнуються термостатами для підтримання комфортної температури у зоні перебування працівників.
  2. Газові — підходять для установки на підлозі приміщення і монтажу на стінах. Перший варіант дозволяє раціонально розподіляти теплові потоки, другий — звільнити максимум робочого простору для виконання виробничих операцій. Прилади, що працюють на суміші повітря та газу, довговічні, прості в обслуговуванні та безшумні. Проте зростання цін на газ призвело до зниження показників їх економічності.

 

Промислове опалення: порівняльна характеристика варіантів

Перш ніж обрати, який тип промислового опалення оптимально підійде для великого об’єкту, і прийняти рішення замінити центральне теплопостачання автономним, розглянемо різноманітні варіанти систем обігріву та порівняємо їх.

Основою для вибору моделі опалювального пристрою будь-якого типу повинен бути розрахунок енергоспоживання на промисловому об’єкті.

Варіант опалення Орієнтовна ціна за холодну пору року, грн.* Енергоспоживання,
Вт*год /10 м²
Час прогрівання Площа, яка обігрівається, м² (при висоті стелі 6 м) Вартість монтажу, грн.**
Парове 26600–73800 1500 20–40 хвилин 500 от 17 200
Водне 68700–83200 1824 3–4 години 500 от 17 200
Інфрачервоні обігрівачі 13700–29600 700 15–20 хвилин 500 от 8 500

Примітка:

* — розрахунок орієнтовної вартості наведений для виробничої зони загальною площею 500 м², висотою стелі 6 м, зі стандартними стіновими конструкціями, тип опалення — основний, необхідна температура всередині — +18 °С, середня температура повітря зовні — 20 °С. Для отримання більш конкретних даних потрібно виконати теплотехнічний розрахунок з урахуванням особливостей клімату в регіоні та вартості енергоносія.

** — свартість монтажних робіт вказана орієнтовно, уточнення можливе лише після того, як буде підібрано конкретний тип обладнання, так як ціна установок різних виробників може суттєво відрізнятися.

Доступні обігрівачі

Білюкс П4000

14699 ГРН
0.0059 BTC

Старша в торговому ряду промислового довгохвильового обладнання. Основне призначення — опалення промислових приміщень. Максимальна висота стелі — не більше 20 метрів.

Білюкс П3000

14599 ГРН
0.0058 BTC

Для приміщень з висотою стелі до 15 метрів максимум промислові обігрівачі П3000 можуть стати економною та екологічною системою опалення.

Білюкс П2000

10499 ГРН
0.0042 BTC

Коли висота стелі в приміщенні досягає 10 метрів, то обігріти його традиційними способами стає складно. Використовуючи промисловий обігрівач П2000, можна швидко досягнути комфортного рівня тепла.

Білюкс П2400

10799 ГРН
0.0043 BTC

Коли висота стелі в приміщенні досягає 12 метрів, то обігріти його традиційними способами стає ще складніше — стане у пригоді П2400. Встановити його можна на стелі, арматурі освітлювальних систем чи за допомогою підвішування на троси.