Інфрачервона плівка: застосування і опис


Тепла інфрачервона підлога

Що таке інфрачервона тепла підлога?

  • Це нагріта поверхня підлоги до 22-25С за допомогою вбудованого в підлогу кабелю, плівки або змонтованого на стелі довгохвильового опалення.

Конвективне або інфрачервоне?

  • Конвектівине потоки гріють стелю, Інфрачервона підлога
  • Конвективне тепло піднімає пил, ІЧ ні
  • Конвекція сушить повітря, ІЧ ні
  • Конвекція швидко остигає, ІЧ довго тримає тепло в предметах
  • Конвективний спосіб теплопередачі більш енергоємний, ІЧ менше на 30-50%

Проблема є? Шукаємо рішення…

Наші предки ще не опанували грамотою, ну вже замислювалися про утеплення власних помешкань. Через деякий час, ми отримали безліч способів, які допомагають зігрітися навіть у найлютіші морози. Коли температурна відмітка «опускається» нижче 35 градусів, в хід йдуть всі засоби опалення, починаючи від газових духовок і закінчуючи калориферами.

Спостерігаючи за зовнішнім світом, вчені знайшли кращий спосіб опалення, «підказаний» самою природою. Багаття, камін, піч – все це прообрази плівкових електричних систем. Інфрачервоні обігрівачі Білюкс – це дивовижна інтерпретація природного теплообміну, яка дозволяє день за днем насолоджуватися теплом у будинку.

Дія і конструкція

В основі роботи – принцип протікання струму через фольгу з нагріванням до позначки +45 градусів. Тепло, що виділяється, нагріває фольгу з алюмінію і екран, який стає джерелом інфрачервоного спектру довгих хвиль. Інфрачервоний обігрівач Білюкс, який розташований на стелі, дає відчуття тепла, подібно до сонячного світла.

Інфрачервона плівка

Плівковий нагрівач направляє тепло в зону обігріву. Підлога, стіни, люди, обладнання – все, що знаходиться в зоні обігріву, поглинає інфрачервоні промені. Інфрачервоний пол монтажАктивним елементом плівкових систем є гнучка сендвіч – стрічка, виготовлена з тришарової лавсанової плівки. Між полотнами лавсанової плівки заламінована резістний матеріал з металевої нитки. Товщина стрічки становить не більше півтора міліметрів.

Конвективне або інфрачервоне?

Традиційний спосіб опалення – конвективний. Електричний котел, газ, піч працюють таким чином, що потоки тепла спрямовуються вгору. Якщо порівняти температурні показники біля підлоги і в районі стелі, то різниця буде суттєва. Альтернативний спосіб інфрачервоного опалення, наприклад, за допомогою обігрівачів Білюкс, дає теплові потоки зверху вниз. Різниця температур у верхній і нижній частинах приміщення становить не більше трьох градусів!

ІЧ або Конвектор

Куди йдуть гроші? Туди ж, куди і тепло…

Проектуючи систему опалення в приміщенні, слід враховувати важливі чинники.

•Забезпечити високоякісну теплоізоляцію, яка дозволить уникнути витоку повітря, а також дозволить заощадити на опаленні

•Враховувати кліматичні особливості регіону. Наприклад, будинок на відкритій місцевості, піддається продування вітром, тому вимоги до опалення будуть вище.

•Погана теплоізоляція не дозволить інфрачервоним системам працювати на повну потужність. В іншому випадку, тепло буде «витікати» крізь щілини вікон, дверей, даху, стін.

P.S. За вибором найкращого рішення для інфрачервоного опалення, консультуйтеся тут!