Інфрачервоне опалення та здоров’я

Інфрачервоне опалення та здоров'я

Інфрачервоне тепло – шкода чи користь?

 • Обігрівачі інфрачервоного типу користуються значною популярністю серед споживачів.
 • І не дивно: адже за допомогою цих приладів можна швидко нагріти велику площу.
 • Однак багато господарів сумніваються в користі інфрачервоного випромінювання.
 • Спробуємо розібратися – шкідливо використання ІЧ-систем для здоров’я?

Що кажуть лікарі

 • Принцип роботи інфрачервоних обігрівачів Білюкс – зігрівати всі предмети і поверхні в зоні дії.
 • При цьому, повітря безпосередньо не нагрівається, а тепло вбирається предметами.
 • Заради експерименту спробуйте вимкнути прилад і провітрити приміщення.
 • Проте, в кімнаті, як і раніше буде тепло, оскільки теплоносіями залишаються меблі, підлога, стіни.
 • Інфрачервоний обігрів можна порівняти з теплом, яке продовжує виходити від землі, навіть після заходу сонця.

Лікарі вважають, що інфрачервоне випромінювання абсолютно нешкідливо для людини

Мало того, медична практика включає вплив інфрачервоних променів для боротьби з багатьма захворюваннями. Якщо у вашій родині часті простудні захворювання, спробуйте зігрітися цілющим теплом інфрачервоних систем. Під впливом корисних променів гинуть хвороботворні мікроби.

Це міф! Ультрафіолетові та інфрачервоні промені – це різні явища. Якщо надлишок ультрафіолету шкідливий для здоров’я, то інфрачервоне тепло навпаки корисно в розумних дозах. Медики використовують інфрачервоні промені для профілактики і лікування невритів, ЛОР-захворювань, бронхітів.

Як не нашкодити собі самому?

Неуважне вивчення інструкції до будь-якого пристрою, наприклад, інфрачервоному обігрівачу, може привести до неприємностей. Тому слід знати, як правильно експлуатувати домашнє «сонце», щоб отримувати виключно задоволення і тепло.

Інфрачервоні промені виділяє будь-який нагрівальний прилад, ось тільки хвилі мають різну активність і довжину. Електромагнітне, невидиме ІЧ-випромінювання має довжину хвиль від 1 мм до 0,74 мкм. Найбільш інтенсивним джерелом подібного випромінювання є сонце. Для домашнього використання варто віддати перевагу моделі довгохвильового типу, наприклад побутові обігрівачі Білюкс.

Якщо у вас в квартирі є потужний обігрівач, то розміщуйте його не дуже близько до людей. Зручно використовувати стельові системи, які встановлюються на певній висоті, абсолютно безпечні для здоров’я оточуючих.

Це цікаво! Японські і американські вчені досліджували вплив довгих інфрачервоних хвиль на організм, і прийшли до сенсаційних висновків. Виявляється, корисне тепло здатне пригнічувати ріст ракових клітин, знищувати вірус гепатиту, виліковувати псоріаз і дистрофію. Інфрачервоні хвилі називають променями життя. Тіло людини випромінює інфрачервоні хвилі, і, відповідно, потребує теплового «підживлення».

Зменшення перебування під інфрачервоними променями призводить до швидкого старіння, погіршення самопочуття. Проникнення інфрачервоних хвиль в тіло сприяє прогріванню м’язів, кісток, суглобів, органів. Це покращує кровообіг, покращує метаболізм, підвищує імунітет, постачає тканини киснем.

Суцільний позитив: місце під сонцем

Інфрачервоні електричні обігрівачі можуть надавати на організм позитивний вплив – профілактика і лікування. Випромінювання обігрівачів Білюкс максимально прогріває організм: в фізіотерапії існує подібний метод теплового лікування, який використовують для лікування багатьох недуг.

Невидима теплова енергія сонця з хвилями довжиною від 9 до 15 мкм – корисне інфрачервоне тепло. Плід в утробі матері отримує дозу такого тепла щодня, починаючи з моменту зачаття до народження.

Не секрет, що погіршення екології призвело до зменшення витривалості людського організму. Літні люди відрізняються міцнішим загартуванням, ніж молоді. Причин багато … Наші попередники харчувалися здебільшого натуральними продуктами, а грілися на печі. Променисте тепло, витікаюче від печі, допомагало справлятися із застудою і ревматизмом. Обігрівачі інфрачервоного типу Білюкс – це вдосконалені прототипи російської печі!

Які переваги роботи опалювальних систем?

 • Інфрачервоні випромінювачі можна використовувати як основне опалення або додаткове.
 • Скорочення витрат на обігрів в 3 рази, економія на відвідуванні лікарів.
 • У порівнянні з піччю, розміщення обігрівачів на стелі дозволяє залишити стіни і підлогу вільними.
 • Рівномірний нагрів в приміщенні – основний плюс ІЧ-систем: вам не доведеться чекати, поки тепле повітря заповнить велику кімнату.
 • Підлога завжди на кілька градусів тепліше, ніж повітря.
 • Продукти згоряння і шкідливі виділення при роботі інфрачервоного обігрівача відсутні.
 • Нема рухомих частинок – немає необхідності встановлювати повітряний фільтр.
 • Термін служби обігрівачів прирівнюється до терміну експлуатації печей – близько 25 років.

Отже, тепер стало очевидно, що інфрачервоне випромінювання – всього лише складова сонячного світла. Живі організми постійно знаходяться під впливом сонячного світла і тепла, отже, піддаються і інфрачервоного випромінювання. Не будь ІЧ-променів, на землі б настала вічна мерзлота.

Більш природного і природного виду теплопередачі не знайти, тому інфрачервоне тепло у будинку корисно кожному!