Інфрачервоне опалення в теплиці

Інфрачервоне опалення в теплиці

Без збоїв: інфрачервона стабільність

 • Насолоджуватися вітамінами круглий рік хоче багато хто, тому, втомившись купувати утридорога овочі і фрукти на ринках, починають займатися тепличним господарством.
 • Вирощування зимових культур – цілком посильна методика навіть для недосвідчених фермерів.

Тепло для овочівництва

 • Для овочівництва знадобиться власна теплиця, яку зазвичай зводять у вигляді арки з полікарбонату.
 • Раніше використовували плівкові і скляні теплиці, які насилу витримували суворі зими.
 • Каркас з полікарбонату з легкістю витримує снігові навантаження до 90 кілограмів на 1м2.

Опалення теплиці

Варіанти опалення:

 • Калорифер.
 • Буржуйка.
 • Дрова.
 • Котел.
 • Балон з катализаторним пальником.

На які хитрощі тільки не йдуть фермери і дачники, щоб зберегти урожай! Однак всі ці системи не є ефективними: тепле повітря утворюється під стелею, а розсада внизу мерзне. Оптимальним методом організації тепла до недавніх пір було водяне опалення, засноване на системі трубопроводів.

З появою інфрачервоних обігрівачів, можливості зимового овочівництва набагато розширилися. В результаті невеликі капіталовкладення спростили обігрів і дали можливість фермерам заробити. Завдяки тепловому випромінюванню, зменшилися втрати тепла, а режим в зоні розвитку рослин покращився.

Переваги теплиці з інфрачервоним опаленням

 • Врожайність культур.
 • Чудові смакові якості врожаю.
 • Великий вміст вітамінів.
 • Контроль мікроклімату.
 • Ранній термін дозрівання і висадки культур.
 • Висока надійність.
 • Малі витрати на організацію опалення.
 • Значний термін служби.

Чи справляється інфрачервоний обігрівач з обігрівом теплиць? Ще б пак! Ця методика давно використовується в усьому світі. Променеве опалення працює, подібно до сонячного обігріву. Енергія не витрачається на нагрівання повітря, а спрямовується безпосередньо на рослини, людей, предмети.

Щоб обігрівати конкретну зону, можна організувати локальний обігрів. Рослини, стелажі, грунт прогріваються ІЧ-обігрівачами дуже швидко. ККД інфрачервоних систем Білюкс набагато вище конвективних систем: по суті, тільки 10% енергії втрачається в нагріванні повітряної маси. Фермери з багаторічним досвідом стверджують, що інфрачервоний обігрів прискорює дозрівання врожаю огірків приблизно на тиждень.

Вакансія «сонця» відкрита!

Поки на вулиці морози, і немає можливості обігрівати урожай природним шляхом, варто підшукати заміну сонячному теплу. Інфрачервоні промені випромінювачів прекрасно справляються з роллю сонечка в теплиці. Оптимальний варіант обігріву – це забезпечення інфрачервоними «помічниками» знизу і зверху.

Зверху

На стелі розміщуються інфрачервоні електричні обігрівачі: розташовують пристрої в ряд. При ширині теплиці близько чотирьох метрів, такої кількості систем буде цілком достатньо. При розміщенні обігрівачів, враховують такі нюанси як проекцію випромінювання, геометрію тепличної конструкції, облік сторін світу.

Знизу

Використовуючи інфрачервону плівку, можна утеплити грунт. Зазвичай такий метод використовують тільки в стаціонарних теплицях. Найчастіше господарі «пересувають» теплиці, щоб дати відпочити грунту.

Термін служби інфрачервоної плівки – кілька десятків років, тому навряд чи захочеться комусь щороку займатися копанням грунту. Інфрачервону плівку розміщують між грядками або по периметру теплиці. Конфігурація обладнання підбирається індивідуально в залежності від особливостей тепличних культур.

Неймовірно, але факт!

Інфрачервоне електричне опалення теплиць за допомогою обігрівачів Білюкс дає можливість змінювати температуру нагрівання грунту. У разі відключення електрики обігрівачі підтримують тепло в приміщенні близько шести годин.

Працюючі пристрої не поглинають кисень, не сушать повітря, а це дуже важливо для забезпечення оптимальної вологості рослин. Якщо фермер займається вирощуванням різних городніх культур, тобто можливість створювати різну температуру в окремих зонах.

Під час роботи інфрачервоного обладнання немає зайвого шуму, а в повітря не надходять шкідливі речовини. зелень, помідори, морква, які росли під інфрачервоним «сонцем», насичені вітамінами і мікроелементами так само, як і овочі, вирощені в природних умовах.

У порівнянні з застарілими способами опалення, інфрачервоні обігрівачі на 40% підвищують врожайність культур. При температурі повітря в теплиці близько +20 градусів, температури грунту становить +28 градусів. Тобто тепло направлено, туди, де воно необхідне!

Висота установки інфрачервоних обігрівачів – не менше одного метра! Чим більше відстань від інфрачервоного обігрівача до поверхні, тим більше площа обігріву. Відстань до грунту краще не змінювати, а в міру росту рослин піднімати системи на певну висоту.

Так як при заморозках холод в першу чергу проникає до стін теплиці, то установка обігрівачів по периметру – популярний варіант серед фермерів.