Інфрачервоний обігрів житлових приміщень

Інфрачервоний обігрів житлових приміщень

Житлова зона: все найкраще – в будинок!

 • Обігрів житла в холодну пору став першочерговим завданням ще для наших предків.
 • Спочатку це були примітивні способи обігріву, пов’язані з розведенням багаття або топкою дров в печі.
 • З двадцятого століття опалення будинків стало централізованим: у стіни вбудовували труби з водяними (паровими) теплоносіями.

Ще один спосіб обігріву будівель

 • Незабаром з’явився ще один спосіб обігріву будівель – газ.
 • Всі ці способи існують і сьогодні, але розвиток техніки принесло альтернативу існуючим способам опалення у вигляді енергозберігаючих інфрачервоних випромінювачів.

Персональне «сонце»

ІЧ-обігрівачі Білюкс відрізняються м’яким теплом і універсальністю використання. В першу чергу, їх можна безпечно використовувати в житлових приміщеннях. Крім того, на сьогоднішній день інфрачервоні обігрівачі широко використовуються в промислових, сільськогосподарських, тваринницьких галузях. Основна перевага інфрачервоного опалення – економічне енергоспоживання.

Як діє інфрачервоний обігрівач?

Згадайте, як сонце прогріває землю своїми променями. Незважаючи на значний простір, тепло проходить через атмосферу, нагріваючи поверхню землі. У спекотний день можна спостерігати, як земля розжарюється до такої міри, що починає виділяти «пару».

Суть роботи інфрачервоного обігрівача така ж: випромінювач направляє тепло в зону обігріву. Крізь повітряну масу промені досягають твердих поверхонь – підлоги, меблів, стін, предметів інтер’єру – і нагрівають їх. Таким чином, всі поверхні «перетворюються» в теплоносіїв, і самі гріють повітря в приміщенні.

Це цікаво! Завдяки сонячним променям, ми бачимо розмаїття кольорів, а під дією випромінювання відбувається вироблення кисню.

Інфрачервоний обігрівач або інше обладнання?

Інфрачервоний випромінювач дає можливість зігрітися без підвищення температури повітря. Такий процес найбільш наближений до природних умов. Наприклад, в сонячний день, отримуючи енергію випромінювання, ми прекрасно себе почуваємо навіть при невеликих температурних відмітках + 15-17 градусів.

Радіатори та конвектори – теплообмінники, засновані на газі або рідини, які нагрівають повітря. Тільки після цього починають прогріватися предмети і поверхні. Щоб прогріти приміщення за допомогою калорифера доведеться затратити значну кількість енергії, і відповідно, більшу кількість грошей.

Це фізика! За фізичним законам тепле повітря піднімається вгору, тому при традиційному вигляді опалення повітря під стелею набагато тепліше. Із-за постійного кругового повітрообміну спостерігається нерівномірний розподіл температури в приміщенні.

Порівнюючи з конвекційним обігрівом, можна стверджувати, що економія при використанні інфрачервоних систем Білюкс очевидна. Тепло не витрачається на стельовий простір, а надходить чітко вниз. Зниження тепловтрат і рівномірний розподіл тепла в кімнаті дозволяє заощадити до 40% енерговитрат.

Тепловий ефект від інфрачервоного випромінювача можна відчути відразу після включення, тому не доведеться очікувати кілька годин або попередньо прогрівати приміщення. Завдяки підвищенню температури поверхонь, що знаходяться в зоні впливу інфрачервоного проміння, температура повітря в приміщенні також підвищується.

В умовах стабільного теплового режиму металеві поверхні прогріваються на 1-2 градуси, а неметалеві – на 3-5 градусів. при використанні конвективного опалення температура повітряної маси вище, ніж температура стін, підлоги, предметів.

Здорове тепло на інфрачервоної основі

Це важливо! Вчені встановили, що інфрачервоне тепло сприятливо для здоров’я людини!

Отримуючи приємне тепло, людина не тільки зігрівається, а й віддає тепло ззовні. Така форма тепловіддачі покращує роботу судин, позитивно впливає на самопочуття. Інші системи повітря провокують спалювання кисню, тому поряд з виробленням тепла, людина відчуває деяку «задуху», недолік кисню. Зменшення відсотка кисню в повітряній масі призводить до появи мігрені. Також спалювання пилових частинок конвекторами і радіаторами може привести до виникнення алергічної реакції.

Використовуючи помірну потужність інфрачервоних обігрівачів електричних, можна не просто відчувати м’яке комфортне тепло, а й оздоровитися. Променисте тепло допомагає ефективно боротися із застудою, сприяє зниженню ваги, стимулює діяльність шлунково-кишкового тракту. При використанні інфрачервоних випромінювачів Білюкс можлива підтримка різних температурних режимів в різних частинах будинку.

Інфрачервоні обігрівачі в будинку: переваги експлуатації

 • Тепло не поглинається повітрям, тому вся енергія досягає людей і поверхонь.
 • Лучисте опалення – можливість економії енергії до 40%.
 • Немає спалювання пилу, кисню, і як наслідок, неприємних запахів.
 • Стіни приміщення захищені від вогкості, так як інфрачервоний обігрів глибокий і рівномірний.
 • Променисте тепло додає бадьорості і тонізує.
 • ККД інфрачервоних систем вище, ніж у інших обігрівачів.
 • Експлуатація та монтаж обігрівачів не вимагають особливих витрат.
 • Швидкість теплопередачі обігрівачів – від 27 секунд.
 • Устаткування працює безшумно, що забезпечує комфортний відпочинок господарям.
 • Інфрачервоні обігрівачі Білюкс пожежобезпечні і екологічні.

Висновок: система інфрачервоного обігріву економить гроші, створює сприятливий мікроклімат, не шкодить здоров’ю.