Інфрачервоні системи опалення та принцип дії

Промислове опалення

Найбільший ефект дає використання інфрачервоних обігрівачів як основної системи опалення замість конвективних систем в приміщеннях з високими стелями. Економія енерговитрат колосальна – оскільки прогріється обьем на висоті 2 метри від підлоги. Застосування інфрачервоних обігрівачів для локального обігріву, наприклад окремих місць у великих приміщеннях, істотно підсилює економічний ефект.

Інфрачервоні системи опалення

1. На відміну від звичайного конвективного опалення (центральне, парове або масляні радіатори), яке повинно прогріти все приміщення до стелі, щоб створити на рівні перебування людини комфортну температуру повітря, обігрівачі БіЛюкс прогрівають лише той об’єм, в якому знаходяться люди. При цьому відпадає необхідність компенсувати тепловтрати в об’ємі приміщення, що знаходиться вище росту людини, і отже витрачати на це енергію. У приміщеннях з високими стелями, частка об’єму, що не прогрівається над людиною збільшується, отже, зростає і економічність.

2. Тепловіддача від підлоги і предметів, нагрітих обігрівачами БіЛюкс, в житлових приміщеннях в середньому в 5-10 разів перевищує тепловіддачу традиційних опалювальних приладів (масляних радіаторів та теплових котлів). Тому об’єм повітря в зоні перебування людей прогрівається до заданої споживачем температури швидше, ніж це в змозі зробити конвективні системи опалення, приміщення виходить на заданий споживачем тепловий режим швидше, а коли воно прогріється, для підтримки температури система інфрачервоного опалення БіЛюкс включається рідше, ніж звичайна, тим самим споживаючи менше енергії. Зі збільшенням висоти підвісу обігрівачів (наприклад, в складських приміщеннях) поверхня тепловіддачі збільшується ще більше, тим самим збільшується економічність.

3. У житлових приміщеннях, обладнаних конвективними системами опалення, прийнято прогрівати повітря на рівні голови людини в середньому до 18°С для того, щоб на рівні підлоги температура повітря була 16°С (щоб не мерзли ноги). Опалення БіЛюкс при такій температурі у підлоги забезпечує температуру на рівні голови 15°С, тобто немає необхідності прогрівати приміщення на зайві 3°С. Це ще одне джерело економії.