На Харківщині впровадять ефективну систему електричного опалення підприємств

Деякі з харківських підприємств зацікавились процесом впровадження системи теплопостачання з використанням електроенергії. Про це свідчить ексклюзивний коментар, наданий кореспондентом УНН. Заступник начальника управління паливно-енергетичного комплексу обласної адміністрації Володимир Хорунжий засвідчив бажання багатьох підприємств спробувати нову систему.

Опалення промислових підприємств Опалення промислових підприємств Промислове опалення

Промислове опалення Промислове опалення Промислове опалення

Хорунжий зазначив, що інноваційна система досить успішно застосована в невеликих приміщеннях. Однак, завдяки вдалій схемі опалення, можна обігріти площі величиною більш, ніж 4000м2 – виробничі та офісні. Теплоакумулятори, включені до схеми, справили економічній ефект понад 100%. За три роки система опалення покриває всі витрати на придбання.

Оскільки ряд промислових підприємств виявив зацікавленість даною схемою, можна говорити про вдалий крок до економії ресурсів. Харківське КП «Вода» переводить приміщення дирекції на систему електричного опалювання саме за цією схемою.

Крім того, в Харківській області розроблено регіональну програму підвищення енергоефективності та зменшення витрат енергетичних ресурсів на період 2010-2014 роки. Мета програми – зменшити енергоємність виробленої продукції в регіоні.

Тенденція зниження енерговитрат має місце в Харківській області, а реалізація програми вже дала перші позитивні результати. Не дивлячись на такі досягнення, Україна має показники витрат в декілька разів вище, аніж провідні країни світу.

Передбачено фінансування програми до 2014 року з бюджетом у розмірі 1,8 мільярдів гривень. 82% витрат підуть на впровадження енергозберігаючих технологій у промисловості області, 8,2 – в АПК, 6,8% – у ЖКГ, бюджетні організації – 1,5%, міжгалузеві підприємства – 0,7% фінансування.

До того ж, В. Хорунжий зазначив, що підприємства промислової галузі впроваджують енергозберігаючу програму, завдяки власному обігу коштів, оскільки минулого року в Держбюджету не було виділено фінансування. 2011 рік передбачає фінансування з державної скарбниці розміром 63,8 мільйонів гривень.

Источник: УНН