Поширені помилки опалення теплиць інфрачервоними обігрівачами

Опалення для теплиці

Малюнок 1 Система для опалення теплиць на базі стельових панелей Білюкс. Термограми зроблені Ti40FT-070852. Температура повітря: -2,0 °С, Швидкість вітру: 2-10 м/с, Хмарність: Хмарно, Опади: ожеледь, Вологість: 89%

Помилка №1: Розташування

Здійснюючи монтаж систем опалення на базі довгохвильових інфрачервоних обігрівачів своїми руками, часто РОЗТАШУВАННЯ обігрівачів проводиться не правильно (Малюнок 1). На малюнку 1 – обігрівачі розташовуються над мішками з розсадою. Мішки підвішені горизонтально від стелі до підлоги – між ними є прохід, на який не потрапляють промені від обігрівача яких затримують верхівками мішків (Малюнок 2). Т.ч. не відбувається прогрів підлоги в зоні проходу, промені не потрапляють на бічні сторони мішків і розсади, перегрівається верх мішків, а все тепло йде через дах (Малюнок 2).

Обігрів парника

Малюнок 2. Не правильне розташування обігрівачів – основне тепло затримується верхівкою мішків з розсадою.

Рішення: Виробляти монтаж панелей опалення таким чином, щоб тепловипромінююча пластина обігрівачів знаходилася уздовж порожньої підлоги і промені що виходять під кутом 90-110 градусів безперешкодно потрапляли на підлогу і стіни. У разі якщо розсада низька і знаходиться в грунті, то тепловий потік від обігрівача потрапляв просто на розсаду максимально покриваючи її променями, як тут:

Otoplenie-rassadi-v-teplice

 

 

 

 

У нашому випадку, якщо є стелажі або вертикальні мішки від підлоги до стелі, то оптимальне розташування наступне:Otoplenie-teplic-bilux

 

 

 

Мішки з розсадою на цій схемі повинні розташовуватися в зоні синьої смуги, тоді повітря в теплиці буде прогріватися від теплої підлоги до стелі і частина променів буде прогрівати мішки більш ранвомерно з боків. Зменшаться тепловтрати через дах і збільшиться середня температура повітря і розсади!

Розрахунок тепловтрат парника

Розрахунок системи опалення

 

Помилка №2: Тепловтрати

 

Не правильно пораховані ТЕПЛОВТРАТИ. Для опалення парника необхідно завести потужність опалення рівну тепловтратам приміщення, причому розрахунок тепловтрат для конвективних і інфрачервоних систем може відрізнятися. Розрахунок систем опалення довгохвильовими інфрачервоними обігрівачами повинен проводитися фахівцями з теплотехніки. При цьому враховують втрати через фундамент, трубу і стики листів полікарбонату або скла. Щоб ефективно опалювати теплицю з плівки – плівка повинна бути не менше трьох шарів!

Рішення: Для розрахунку тепловтрат і правильного розміщення панелей – необхідно заповнити опитувальний лист і вказати вид вирощуваних культур і їх розташування всередині теплиці!

Помилка №3: Робочий режим

 

Інфрачервоні панелі не виходять на РОБОЧИЙ РЕЖИМ. У великих містах, райцентрах і особливо селищах часто спостерігається занижена напруга в мережі від 210 до 160 В. Причин для цього явища кілька: перекіс фаз – при неправильному навантаженні і розводці трифазної мережі, віддаленість від трансформатора, крадійство електроенергії. Як наслідок, довгохвильовий обігрівач не виходить на робочу температуру – 250С і більше, замість цього на тепловипромінюючої пластині 240С або 190С!

Стабілізатор напруги для Білюкс

Рішення: Стабілізатор напруги – перетворювач електричної енергії, що дозволяє отримати на виході напругу, яка була в заданих межах при значно більших коливаннях вхідної напруги і опору навантаження. На виході завжди має бути 220В.

Як треба ставити Білюкс в теплицю, див. Відео: