Нові вимоги Євросоюзу до енергоефективності

Клас енергоефективності Білюкс А++

ЩО ОЗНАЧАЄ КЛАС А+++?

  • Дуже низьке енергоспоживання, при якому характеристики енергоефективності: SEER (охолодження) і SCOP (нагрів) більше 8,5 і 5,1 відповідно.
  • Всього виділено 7 класів ефективності споживання електроенергії. Кожен клас має буквене і колірне позначення: від А+++ до А – від дуже дуже економічного до економічного, B – проміжний клас, C і D – від високого до більш високої витрати електроенергії. У порівнянні з характеристиками виробів класу А техніка класу А+ економніше на 20-25%, класу А++ економніше на 45-50%, класу А+++ до 60% (!)

Як це працює?

SEER та SCOP вимірюють річне споживання енергії і ефективність щоденного використання. У довгостроковій перспективі вони враховують коливання температури і періоди очікування, для того щоб видавати чітке і надійне значення стандартної енергоефективності протягом усього сезону обігріву або охолодження.

Створюючи майбутнє

Можливо, ви чули про ErP директиві Європейського Союзу. ErP розшифровується як Energy related Products. Директива містить ряд енергетичних вимог, спрямованих на досягнення цілей програми «20-20-20» до 2020 р .: скорочення споживання первинних енергоносіїв на 20%, збільшення виробництва енергії з поновлюваних джерел на 20% і зменшення викидів вуглекислого газу на 20%.

Директива ЄС 20-20-20Широковідомий приклад дії ErP директиви, якому пішла і наша країна – це скорочення використання ламп розжарювання і заміна їх люмінесцентними лампами і світлодіодними джерелами світла..

ErP директива блокує поширення на території Євросоюзу електрообладнання, яке не відповідає встановленим рівням енергетичної ефективності. Пристрої, що задовольняють вимогам стандарту, отримують пропуск на європейський ринок — «СЕ»- маркування. Якщо параметри виробу істотно перевершують пороговий рівень, екологічно грамотно організовано його виробництво і вжито заходів для ефективної утилізації відходів після закінчення терміну служби, то пристрій може маркуватися «екологічним знаком якості».

Спектр електротехнічних виробів, які підпадають під дію екологічної директиви, постійно розширюється. 1. січня 2013 г. в Євросоюзі вступив в силу блок вимог, що ставляться до систем опалення теплопродуктивністю до 12 кВт.

Компания Білюкс Bilux™ в останні роки інвестувала значні кошти в проектування нових приладів і оснащення виробництва сучасним технологічним обладнанням для реалізації корпоративної програми «Переворот в опаленні»: Збільшення ефективної економічності 2016. Це довгострокова політика Білюкс Bilux™, сформульована на період до 2016 року — коли компанія буде відзначати своє одинадцятиріччя — спрямована на досягнення значущих результатів в області охорони навколишнього середовища. Завдяки використанню інновацій, компанія планує скоротити викиди вуглекислого газу на 20% як в процесі виробництва продукції, так і під час її експлуатації. Компанія націлена на 20% зниження обсягів використовуваних ресурсів за рахунок зменшення розмірів і ваги продуктів, а також просування технологій переробки металів і пластмас від використаних виробів.

Таким чином, корпорація Білюкс Bilux™ готова до негайної участі в екологічних ініціативах Європейського Союзу. Прикладом цього є багато систем стельового довгохвильового опалення модельного ряду 2013 р, які отримали вищі класи енергетичної ефективності «А++» і «А+++».

Білюкс БіонікРозуміючи, що навіть європейські покупці звернуть увагу не тільки на економічність, а й на дизайн виробів і екологічну упаковку, ми створили новий революційний стельовий обігрівач BIONIC

Нові характеристики енергоефективності: SEER і SCOP

Раніше виробники використовували коефіцієнти енергетичної ефективності EER і COP. Для їх вимірювання були стандартизовані значення температури зовнішнього повітря: +35oС — для режиму охолодження і +7oС — для режиму нагріву, а вимір проводилися при максимальній потужності системи. Такий підхід мав кілька недоліків. По-перше, зазначені температурні точки не відображають реальні умови екслуатаціі систем в Європі. По-друге, переваги систем здатних працювати з частковою продуктивністю, виділялися недостатньо яскраво, і тому, іноді недооцінювалися покупцями.

Для компенсації наведених недоліків було прийнято рішення проводити вимірювання ефективності при 4 різних температурах зовнішнього повітря. Більш того, для режиму нагріву береться до уваги кліматична зона, в якій передбачається експлуатувати обладнання. З цією метою введені 3 зони, що мають різний розподіл градус-годин: тепла, середня і холодна.Bilux heating seasonal

Новий стікер-покажчик енергоефективності

Новий стікер введений в обіг в Європі 1 січня 2013р. Він дає покупцям інформацію в уніфікованому вигляді для об’єктивного порівняння енергетичних і шумових характеристик систем охолодження та опалення. Замість коефіцієнтів EER і COP на новому стікері виробник вказує сезонні значення енергоефективності: SEER і SCOP, що більш точно відображає реальну картину екплуатациі кліматичного обладнання протягом року в умовах європейського клімату.

Енергостікер Білюкс А++

3 кліматичні зони для розрахунку SCOP

Для розрахунку SCOP в режимі нагріву в Європі виділено 3 кліматичні зони: тепла, середня і холодна. Згідно з європейським законодавством вказівку сезонного коефіцієнта ефективності SCOP є обов’язковим тільки для середньої кліматичної зони.

 3 кліматичні зони Європи