Обігрівачі для дачі

6299

Зміст:


При купівлі чи будуванні заміського будинку власники не завжди замислюються над тим, як організувати опалення на дачі. У той час як обігрів житлової будівлі на земельній ділянці важливий не тільки для тих, хто планує навідуватись на дачу увесь рік, але і для людей, які активно використовують її як літньо-осінню резиденцію, адже вітчизняний клімат нерідко дивує різноманітними «сюрпризами».

Прокладати газопровід до будинку на дачі дорого та складно, до того ж природне паливо вибухонебезпечне і у випадку просочення здатне нанести шкоду екології та здоров’ю людини. Тому доводиться підбирати альтернативу газовому котлу.

Можна встановити на дачі:

 1. Автономні твердопаливні котли повітряного типу (аналоги моделей довготривалого горіння).
 2. Інфрачервоні системи опалення. ?
 3. Масляні обігрівачі.  ?

 

Повітряний твердопаливний котел

Повітряні котли працюють по тому ж принципу, що і традиційні печі. Вони витрачають на обігрів приміщення біля півгодини (водній системі опалення на це потрібно не більше 2 годин), а змонтувати таке обладнання набагато простіше, ніж прокладати трубопровід для гарячої води.

До переваг типу теплозабезпечення, що розглядається, відносяться:

 • невисока вартість палива (воно може виявитись і безкоштовним, якщо обладнання зможе працювати, наприклад, на відходах виробництва від пилорами;
 • вибухобезпечність;
 • повна незалежність від міських чи районних комунальних мереж;
 • екологічність (в камері топки згорає до 99% палива, яке завантажується до неї, тому відходів утворюється небагато);
 • деякі моделі оснащені панеллю для приготування їжі, що дає можливість використовувати їх не лише для обігріву приміщення, але і для кухні.

Котельне обладнання на твердому паливі не позбавлене і недоліків:

 • необхідність регулярного обслуговування (потрібно буде періодично чистити котел від сажі, вичищати з димоходу смолу та дьоготь, а це трудомістка та брудна робота);
 • потрібно обов’язково продумати хороший витяг з димоходу і утеплити його – зробити це самостійно, не маючи спеціальних навичок та знань, практично неможливо;
 • потрібно буде виділити окрему будівлю чи хоча б приміщення, де буде знаходитись котлоагрегат;
 • паливо займає багато місця, для нього також потрібно буде збудувати спеціальну споруду, яка буде займати корисну площу на території;
 • потрібно регулярно завантажувати паливо у котел. Чим простіша і, відповідно, дешевша модель, тим частіше власнику потрібно буде підкидати дрова (деякі котли потребують до 5 завантажень палива на добу, більш сучасним моделям вистачить і одного), тобто потрібно буде витрачати багато часу та сил на підтримання комфортної температури в приміщенні).

 

Масляні обігрівачі

Велика кількість дачників вирішує проблему теплозабезпечення свого заміського будинку просто – закуповують та встановлюють масляні обігрівачі у всіх кімнатах.

Головна перевага обладнання такого типу – можливість дуже швидко прогріти повітря у приміщенні. Ще один плюс – не потрібно виконувати ніяких складних монтажних робіт. Пристрій просто приносять у будинок і ставлять у потрібному місці. Звичайно, якщо розглядати необхідність епізодичного, нерегулярного опалення дачі, масляні обігрівачі отримають ще одну перевагу перед іншими типами теплозабезбечення – їх можна привозити, коли це потрібно, а потім забирати та використовувати за місцем постійного проживання, на роботі і т. д.

Але як джерело постійного теплозабезпечення радіатор масляного типу має багато мінусів:

 • значні витрати електроенергії;
 • низька інерція (приміщення швидко прогрівається, але і не менш швидко охолоджується);
 • потреба присутності людини, коли нагрівач увімкнений;
 • нерівномірне прогрівання кімнати (тепле повітря накопичується під стелею, тоді як на підлозі тепло лише біля самого обігрівача);
 • неможливість налаштування комфортного температурного режиму (за виключенням деяких сучасних моделей);
 • небезпека перегріву (якщо пристрій не оснащений автоматичним терморегулятором).

 

Інфрачервоні обігрівачі для дачі

Інфрачервоні довгохвильові та середньохвильові стельові обігрівачі володіють наступними перевагами:

 • не потребують контролю чи присутності людини під час роботи (обігрівач обладнаний термостатом, тому самостійно вимикається після того, як досягне робочої температури у приміщенні, і повторно вмикається тільки тоді, коли у кімнаті стає прохолодно);
 • автономність;
 • пожежна безпека;
 • енергоефективність;
 • можливість налаштувати бажані температурні параметри, які будуть підтримуватись у приміщенні завдяки наявності термостату;
 • не пересушують повітря;
 • приміщення швидко прогрівається, повільно охолоджується;
 • не потребують спеціального сервісного супроводу;
 • можливість самостійно виконати монтажні роботи (потрібно тільки уважно вивчити технічні рекомендації, інструкцію по експлуатуванню та використовувати надійне кріплення);
 • не займають корисну площу підлоги, що особливо важливо в тісних умовах дачного будинку.

 

Опалення на дачі: порівняння варіантів (ВИДЕО)

Обираючи раціональний і економічний тип опалення для дачного будиночку, потрібно в першу чергу брати до уваги тривалість перебування у ньому в холодну пору року. Якщо родина відвідує дачу тільки влітку, навряд чи потрібно організовувати повноцінну опалювальну систему. В іншому випадку треба замислитись про монтаж надійного та енергоефективного опалювального обладнання.

Вибір системи теплозабезпечення для будь-якого об’єкта, яка підійде найкраще, повинен розпочинатися з теплотехнічного розрахунку, так як саме він дає можливість визначити оптимальну потужність, кількість та розробити схему розташування опалювальних приладів. Наприклад, для будиночку з утепленими стінами потрібна менша потужність, аніж для споруди такого ж типу, але не утепленого.

Тип Ціна обладнання, грн.1 Енергови-користання2 Час прогрівання, хв. Опалювана площа, кв. м Вартість монтажу, грн.
Повітряний твердопаливний котел 12 000 Електроне-залежний5 30–40 50 13 000
Масляні обігрівачі 4 000 от 6 кВт·год3 20–30 50 Можна виконати самостійно без залучення спеціалізованих організацій
Інфрачервоне опалення 6 000 2,9 кВт·год4 10–20 50 Можна виконати самостійно без залучення спеціалізованих організацій

Примітки:

1 – Розрахунок для дачного будиночку з висотою стелі у приміщенні 3 м, утепленими стінами, за умови необхідності організації основного цілодобового опалення (температура в кімнатах +20 градусів C, повітря ззовні -10 градусів C).

2 – З урахуванням вартості прохідних вузлів, кріплення, монтажу радіаторів/повітропроводів.

3 – Для цілодобового опалення потрібна безперервна робота.

4 – Для постійного підтримання температури обігрівачу не потрібно працювати цілодобово.

5 – Для безперервної роботи пелетного котла потрібно потурбуватися про закупку та доставку необхідної кількості пелетів. Залежно від регіону та доступності цього виду пального, витрати на опалення можуть досягати 100 000 грн. за опалювальний сезон.

 

Доступні обігрівачі

Білюкс Б1000

6299 ГРН
0.0027 BTC

Обігрів приміщення з висотою стелі від 2,6 до 5 метрів. Ефективний в якості основного, додаткового опалення та однозмінного в закритих приміщеннях.

Теплорозрахунок для дачного опалення

Результат

Мощность Билюкса

1 574 Вт

Мощность традиционного отопления

2 430 Вт