Автономне електроопалення квартири

6449
4499
4499
6449
4499

Зміст:

Переважна більшість квартир багатоповерхових будинків підключена до центрального опалення. Такий спосіб підтримання комфортної температури зручний – мешканцям не потрібно закуповувати і транспортувати паливо, обслуговувати і ремонтувати мережу теплопостачання. Проте якість послуг енергетиків далека від ідеалів – всім знайома ситуація, коли в теплі осінні або весняні дні в приміщенні невимовно спекотно, а в період несподіваних заморозків батареї виявляються ледь теплими. Вирішенням проблеми стане автономне опалення в квартирі.

Газові котли

В сучасній квартирі можна організувати автономне газове опалення. Власник має можливість надати перевагу одноконтурній моделі, яка забезпечить житло теплом, або вибрати двоконтурний котел – тоді квартира буде автономно постачатися ще й гарячою водою.

До переваг газового котла відносяться:

  1. Незалежність – обладнання, яке працює на газу, не залежить ні від подачі теплоносія в централізовану систему, ні від електрики (тому такий варіант залишається переважно в регіонах, де часто відбуваються перебої з подачею електроенергії).
  2. Регулювання мікроклімату в приміщенні на свій розсуд.
  3. Економічність.

Недоліки в газового теплопостачання також присутні. Для встановлення котла необхідно оформити дозвіл. Монтаж можуть робити тільки спеціалізовані організації, які також будуть займатися обслуговуванням обладнання в процесі його експлуатації. Окрім самого котла, доведеться купити багато комплектуючих (специфікації будуть вказані в проекті). Окрім того, встановлення такої системи завжди пов’язане з незначними руйнуваннями оточуючих конструкцій, а це значить, що доведеться робити, як мінімум, косметичний ремонт.

Інфрачервоні обігрівачі

Можна організувати автономне опалення у квартирі і без газу. Деякі власники роблять вибір на користь ІЧ-обігрівача, який працює від електрики. Більшість власників розглядає електроприлади винятково як додаткове джерело теплопостачання і активно використовує їх у міжсезоння, коли центральна мережа ще або вже не працює, а на вулиці холодно.

Інфрачервоні обігрівачі можуть доповнювати традиційну систему опалення або успішно повністю її замінити. Переваги ІЧ-обладнання:

  • економічність. Вартість опалювальних приборів відносно невисока, до того ж вони відрізняються значною енергоефективністю. Завдяки тому що ІЧ- обладнання нагріває не повітря, а предмети і оточуючі конструкції, в приміщенні швидко встановлюється комфортна температура. Її можна постійно підтримувати на необхідному рівні. Тримати обігрівач увімкненим в режимі 24/7 при цьому не знадобиться;
  • безпечність – при експлуатації інфрачервоного обладнання не виникає виділення шкідливих сполук, виключений ризик просочування газу, вони пожежобезпечні, не пересушують повітря;
  • простота монтажу і використання – для встановлення ІЧ-обігрівачів не потрібно оформлювати документи на дозвіл, встановити їх можна самостійно, не звертаючись до спеціальних організацій.

Щоб отримати ідеальну ІЧ-систему опалення, потрібно попередньо зробити теплотехнічний розрахунок. На його основі підбираються найбільш підходящі моделі обігрівачів і уточнюється необхідна їх кількість.

Альтернативне опалення квартири: порівняльні характеристики

Перед тим як остаточно вирішити організувати індивідуальне опалення в своїй квартирі, необхідно обов’язково порівняти всі наявні варіанти, оцінити доцільність повної відмови від послуг теплоенергетичних компаній.

Тип системи опалення Вартість обладнання, грн. Необхідність оформлення документів на дозвіл Площа опалення, м2 Придбання додаткових комплектуючих
Газовий котел 7 000* Так 80 Так
Інфрачервоний обігрівач 16 000 Ні 80 Ні

Примітка:

* вказана тільки вартість підлогового газового котла, окрім якого також знадобиться придбати трубну продукцію різних діаметрів (сталеві, мідні, металопластикові), колекторну шафу, вузли кріплення, радіатори, шарові крани, фільтри та інші комплектуючі в залежності від розробленого проекту.

Доступні обігрівачі

Білюкс Б1350

6449 ГРН
0.0023 BTC

Обігрівач Б1350 – лідер продаж 2017 року в категорії «Опалення мережі магазинів» в Україні. Невелика доплата до вартості моделей Б1350 або Б1000 дає виграш у потужності на 30%.

Білюкс Шаттл Б600

4499 ГРН
0.0016 BTC

Дизайнерська модель – для дитячих кімнат, магазинів дитячих іграшок, авіамоделістів та просто неординарних людей.

Білюкс Bionic Б1350

4499 ГРН
0.0016 BTC

Дизайнерський обігрівач створений для ефективного, максимально комфортного та економічного опалення з висоти стелі невисоких побутових приміщень. Він на 20% ефективніший стельових обігрівачів з плоскою пластиною.

Білюкс Чорний Б1350

6449 ГРН
0.0023 BTC

Обігрівач Б1350 у чорному корпусі із чорною пластиною. Одночасне фарбування і анодування випромінюючої тепло пластини збільшує коефіцієнт випромінювання на 17 відсотків.

Білюкс Б600

4499 ГРН
0.0016 BTC

Через короткий час після увімкнення інфрачервоного обладнання у приміщенні стане тепло. Модель Б600 рекомендовано використовувати у кімнатах з висотою стелі від 2,2 до 3 метрів.

Теплорозрахунок для дачного опалення

Результат

Потужність Білюкса

1 574 Вт

Потужність традиційного опалення

2 430 Вт