Опалення зимового саду

Опалення зимового саду

Освітлення

  • Не скупилися на витрати, тому придбали світлодіодні прожектори.
  • Довгий час до цього використовували лампи денного світла.
  • Однак нескінченне мерехтіння просто вибивало зі стану рівноваги, а стартери швидко виходили з ладу.
  • Незважаючи на те, що світлодіоди обійшлися недешево, довговічність і енергоспоживання приладів вразили..

Полив

  • Здавалося б, що складного в поливі?
  • Нічого, коли йдеться про пару-другу кімнатних рослин в горщиках, розташованих у відносній близькості один від одного.
  • Але коли сад займає десятки квадратних метрів, говорити про полив вручну просто блюзнірство.
  • Максимально ефективною і економною на сьогодні системою поливу є крапельна або автоматична.
  • За допомогою зрошення можна істотно знизити витрату води і щадяще зволожити грунт.
  • При цьому не порушується структура, рослини не гниють, не з’являється стояла вода.

Зелена зима: облаштування зимового саду

Викладач-лаборант, Одинцова Лариса, 50 років

«Наша оранжерея розташована в прибудові ВНЗа, а в саду є різні види рідкісних рослин. Збій в температурі може призвести до загибелі окремого примірника, відновлення якого обійдеться досить дорого. Догляд за зимовим садом складається з трьох основних сегментів – освітлення, полив і опалення.»

«Оскільки раніше прийняті способи догляду за екзотикою канули в лету, ми організували наш сад з урахуванням інноваційних рішень.»

Опалення

«Довго не могли зрозуміти, що робити з опаленням. Звичні способи не підходили для особливостей догляду зимового саду. Було потрібно ефективне тепло, яке можна було відрегулювати, а головне – не нашкодити рослинам.»

«Електричне опалення дозволяє контролювати рівень тепла, а прилади можна встановити в конкретній зоні зимового саду.»

«Конвекторні системи і масляні прилади, які можна розташовувати на стінах, начебто підходили за всіма параметрами. Тільки постійне застосування нагрівачів обходилося дуже дорого, а повітря в саду пересихало, що вкрай шкідливо для рослин. Доводилося додатково використовувати зволожувачі.»

«Довелося шукати нову систему для опалення в зимовому саду. Наші колеги з Києва порекомендували обігрівачі інфрачервоні для опалення оранжереї. Таке тепло максимально підходить для рослин, не сушить повітря, не жене теплий потік в певному напрямку. Розташування на стелі стало ще однією перевагою в роботі обігрівачів. Фахівці підібрали необхідну кількість обігрівачів, а ми розмістили їх в особливих зонах, де тепло необхідно перш за все.»

«Завдяки інфрачервоним променям, рослини «ожили», зростання стало більш інтенсивним.»

«Ні секрет, що багато рослин взимку «впадають в сплячку», процес зростання сповільнюється, а то і зовсім припиняється. Однак «демісезонкам» потрібно світло і тепло в будь-який час року, тому ми практично цілодобово використовували обігрівачі Білюкс. Управління опаленням стало можливим за допомогою терморегулятора

«Ми швидко освоїли цей прилад, і тепер виставляємо оптимальну температуру для рослин. Режим економії дотримується самими приладами: досягнувши максимальної точки нагрівання, обігрівач відключається. Коли охолодження сталося, прилад знову починає роботу.»

«Із завмиранням серця очікували отримання рахунків за електроенергію. Чомусь здавалося, що постійне використання опалення гряде викликом до ректора «на килим» і вимогою закрити оранжерею. Яке ж було наше здивування, коли цифри виявилися меншими, ніж було раніше.»

«Так ми змогли поповнити свій зимовий сад ще декількома видами рідкісних представників флори. Екзотичні рослини розмістили під інфрачервоним «сонечком», щоб адаптація була безболісною. Загалом, задоволені цим функціональним винаходом і ми, і керівництво, і рослини!»