Підробки атакують «Білюкс»

6449
6449
4499
4499
4499
6299

У житлових будинках, офісах, на виробництві – потреба у підтриманні комфортної температури існує завжди. Зазвичай проблема теплопостачання вирішується шляхом підключення об’єкту до магістрального трубопроводу організації, що постачає енергію. Проте для створення оптимального мікроклімату нерідко потрібно використовувати ще й додаткові джерела опалення.

Використання інфрачервоних обігрівачів – зручний, доступний і надійний варіант забезпечення комфортного температурного режиму. Проте підводне каміння є і тут. З кожним новим днем на ринку з’являється все більше і більше несправжніх ІЧ-обігрівачів. Щоб мати можливість користуватися якісним обладнанням та уникнути ризиків, оригінал від підробки потрібно вміти відрізнити.

Зміст:

Зростання популярності «Білюкс»: довгохвильових та середньохвильових стельових економайзерів

Економайзери, як довгохвильового, так і середньохвильового типу, від компанії «Білюкс» з’явилися на ринку України відносно недавно. Але менш ніж за 10 років, вони спромоглися завоювати популярність завдяки своїй економічності, ергономічності, стильному дизайну, безпечності.

ІЧ-обігрівачі недаремно вважаються опалювальною технікою майбутнього. Максимальне наближення до природного способу нагрівання в сукупності із здатністю підтримувати оптимальний мікроклімат в будь-якому приміщенні при незначних витратах (в порівнянні із традиційними опалювальними приладами) – забезпечують невпинно зростаючий попит на це обладнання.

Поява підробок під різними торговими марками

ІЧ-обігрівачі привернули до себе увагу користувачів одразу, як з’явилися на ринку. Витіснити традиційні опалювальні прилади їм дозволило співвідношення ціни та якості. Але стрімке зростання їх популярності, на жаль, спровокувало виникнення і контрафактної продукції, створеної недобросовісними виробниками.

Докори користувачів, незадоволених якістю придбаних інфрачервоних обігрівачів, стали адресуватися компанії. Негативні відгуки з’явилися і у глобальній мережі Інтернет.

«Білюкс» у порівнянні з аналогами сумнівного походження

Швидко визначити, який саме обігрівач є оригіналом компанії «Білюкс», та відрізнити його від підробки складно, особливо якщо раніше користувач не бачив фірмової продукції. Не придбати аналогічного приладу сумнівного походження можна, якщо звертати увагу на такі відмінності:

 • наявність сертифікату у продавця – компанія «Білюкс» не займається реалізацію власної продукції і не працює з несертифікованими представниками. Перевірити, чи дійсно компанія, що продає обігрівачі, співпрацює з виробником, нескладно: така інформація є на офіційному сайті «Білюкс». Термін дії сертифікату також необхідно уточнювати;
 • коробка – оригінальні прилади «Білюкс» поставляються в щільних картонних упаковках. Якщо мова йде про моделі третього покоління, коробка повинна бути виготовлена в чорно-жовтих кольорах. Обігрівачі другого покоління пакують в біло-зелені коробки для Б-серії;
 • упаковка – оригінал повинен бути не лише упакований, але й надійно закріплений в коробці, щоб уникнути можливих пошкоджень при транспортуванні приладу. Якщо, при струшуванні пакунку чути шум та стукіт, можна запідозрити підробку;
 • логотип – увагу варто звернути не лише на зображення, але і на правильне написання назви компанії;
 • вартість – ціну, запропоновану продавцем, бажано порівнювати з указаною на офіційному сайті виробника. Реалізатор, що пропонує обігрівач дешевше, може виявитись шахраєм.

За зовнішніми ознаками визначити підробку можна ще до покупки, проте ризик придбати контрафактну модель все ж існує. Під час експлуатації підробку видає шум при роботі (конструкції затискачів потріскують), задня кришка дуже нагрівається, якщо прилад довгий час залишається увімкненим, може з’явитись неприємний запах.

Увага, що приділяється деталям в «Білюкс»

Оригінальну модель від підробки відрізняють не лише логотип, форма, дизайн та упаковка. Існує велика кількість дрібниць, які майже зовсім не помітні звичайному користувачеві, але при цьому вони впливають на якість роботи обігрівача та його надійність, наприклад, клемна коробка.

 1. У підробки колодка гвинтова, а отвори, передбачені конструкцією, мають невеликий діаметр. У результаті при підключенні кабель надмірно перетискається, пристрій перегрівається і підвищується рівень пожежної небезпеки з’єднання. Окрім того, така недосконала конструкція приводить до того, що колодка швидко втрачає міцність та руйнується.
 2. У фірмовому обігрівачі «Білюкс» для ізоляції клеми підключення ТЕНу у колодці використовується високоякісний силікон, термін експлуатації якого складає декілька років без будь-яких дефектів у роботі. Цього не можна сказати про дешеву «термоусадку» в підробці.
 3. Для того щоб при підключенні уникнути перетиску чи навпаки недостатнього затиску кабелю, в «Білюксі» встановлюють колодку, що затискає його автоматично (виробництва Німеччини). При зовнішньому огляді можна побачити відстань між пластиною та боксом, але виконує вона лише суто декоративну функцію (шахраї роблять її тільки для того, щоб підробку не можна було відрізнити за цією ознакою від оригіналу), не зберігаючи бокс від перегріву.

 1. Відстань між пластиною та боксом в оригінальному приладі розраховано таким чином, щоб забезпечити в першу чергу можливість її розширення без деформації. При цьому перегрівання боксу цілком виключене.
 2. Для ізоляції з’єднань в підробці використаний низькоякісний матеріал сумнівного походження.
 3. Шахраї насамперед намагаються ідеально відтворити зовнішній дизайн, роблячи немало помилок при створенні дрібних деталей.

Ще один приклад – клемний накінечник «Білюкс». Оригінальну деталь виготовляють із матеріалів, що мають високу міцність, передбачаючи оптимальну площу захвату для контакту. Таке конструктивне рішення дає можливість не лише спростити процес обробки та зробити з’єднання максимально надійним, але й зводить ризик короткого замикання до мінімуму.

Шахраї ж при виготовленні клемного накінечника намагаються максимально зекономити, використовуючи дешевий метал ще й у невеликій кількості. Коштує така деталь втричі дешевше оригінальної, а її експлуатація може виявитись небезпечною. При цьому всі пропорції зберігаються. Таким чином, неспеціаліст зможе відрізнити підробку лише тоді, коли дві деталі покласти поруч. Порівнюючи фотографії чи розглядаючи клемні накінечники окремо, помітити зовнішню відмінність буде непросто.

І таких «дрібниць», які на перший погляд і непомітні для покупця, можна нарахувати біля 40 найменувань.

Ризики експлуатації замінників якісних ІЧ-обігрівачів

Підробки серед ІЧ-обігрівачів зазвичай складно виявити, якщо не придивлятись та не розглядати їх дуже уважно. Шахраї часто використовують ідентичні логотипи, запаковують свій товар у схожі коробки, та й дизайн контрафактного приладу не співпадає з оригіналом лише у дрібних деталях. Проте експлуатація аналогів якісного ІЧ-обладнання напряму пов’язана з серйозними ризиками:

 1. Пожежна безпека – шахраї використовують неякісні матеріали, нехтують необхідністю встановлення негорючих прокладок між корпусом та елементом, який нагрівається під час роботи.
 2. Токсичність – при виготовленні контрафактів використовуються матеріали, які здатні при нагріванні виділяти в атмосферу шкідливі речовини.
 3. Часті пошкодження та перебої в роботі – використання конструктивних елементів низької якості та порушення технологій збірки призводить до того, що підробка може вийти з ладу у перші ж місяці після покупки. Навіть своєчасний ремонт та заміна деталей, які вийшли з ладу, не гарантують нормальної роботи приладу в майбутньому.
 4. Через цілковиту відсутність чи недостатній об’єм теплоізоляційного шару кришка нефірмового обігрівача сильно перегрівається, з’являється ризик, випадково доторкнувшись до неї, отримати опік.

Використовуючи контрафактне обладнання, придбане у шахраїв, нескладно назавжди розчаруватись в ІЧ-обігрівачах, адже вони нездатні підтримувати оптимальну температуру повітря в приміщенні, тобто виконувати своє пряме призначення, заради якого і купуються. Якщо дійсно є потреба в тому, щоб на роботі або вдома було тепло, затишно, комфортно та безпечно, ні про які підробки мова йти не повинна – не місце їм у приміщенні!

Доступні обігрівачі

Білюкс Чорний Б1350

6449 ГРН
0.0024 BTC

Обігрівач Б1350 в чорному корпусі і з чорною пластиною. Одночасне фарбування та анодування пластини, що випромінює тепло, збільшує коефіцієнт цього випромінювання на 17%.

Білюкс Б1350

6449 ГРН
0.0024 BTC

Обігрівач Б1350 – лідер продажів 2017 року в категорії «Опалення мереж магазинів» в Україні. Невелика доплата до вартості дає можливість виграти у потужності на 30%, якщо порівнювати Б1350 і Б1000.

Білюкс Шаттл Б600

4499 ГРН
0.0017 BTC

Дизайнерська модель – для дитячих кімнат, магазинів дитячих іграшок, авіамоделістів та просто креативних людей.

Білюкс Bionic Б1350

4499 ГРН
0.0017 BTC

Дизайнерський обігрівач, створений для ефективного опалення зі стелі невисоких житлових приміщень. Максимальний комфорт та економія при цьому гарантовані.

Білюкс Б600

4499 ГРН
0.0017 BTC

Досить лише увімкнути інфрачервоний пристрій, як через декілька хвилин в приміщенні стане тепло. Рекомендується встановлювати Б600 в кімнатах, де висота стелі не менша 2,2 м, але і не більша 3 м.

Білюкс Б1000

6299 ГРН
0.0024 BTC

Опалення приміщень з висотою стелі від 2,6 до 5 м. Ефективний і у якості основного, додаткового опалення, і однозмінного в закритих приміщеннях.