Регулювання електричного опалення

В будь-якої опалювальної системи має значення якість регулюючої установки. Особливо важливо врахувати даний момент при організації електричної системи опалення. Регулювання впливає не тільки на комфорт опалення, але і на витрати експлуатації електричних приладів. Щоб вибрати відповідний тип регулюючої системи, вивчіть Словник понять, де можна знайти роз’яснення і відповіді на багато питань.

Регулювання в домашніх масштабах

До цієї групи відносяться регулятори, які використовуються в стандартних масштабах – в квартирах, офісах, магазинах, школах, заміських будинках. Термостат або регулятор опалення встановлюють безпосередньо в приміщенні: таким чином, прилад контролює вмикання-вимикання системи залежно від показників. За основу беруться температурні дані повітря в приміщенні.

Терморегулятори бувають цифрові або аналогові. Перший вид термодатчиков зчитує температуру повітря в приміщенні або температуру підлогового покриття. Цифровий регулятор дає можливість програмувати і налаштовувати режим температури в будинку, відповідно до власних відчуттів.

Промислове та зовнішнє регулювання

Системи регулювання, що застосовуються на виробництві, використовують зовні. Сюди відносяться такі види обладнання: захист – антиобмерзання для тротуарів, доріг, водостоків, трубопроводів, покрівельних жолобів, а також системи промислового регулювання опалення. У майстернях, цехах, на складах слід контролювати не тільки температуру повітря, але і вологість. Тому знадобляться більш стійкі пристрої з високим ступенем захисту. Оскільки регулюючі пристрої, призначені для зовнішнього та промислового використання, відрізняються особливим виконанням і дизайном, в стандартних масштабах їх не використовують.

Центральне регулювання

Централізована система регулювання електричного опалення дає безліч переваг. Управляти температурою в кожному з приміщень можна окремо, причому з великою точністю. Таким чином, можна організувати комфортний режим опалення в конкретній зоні: управління здійснюється за допомогою комп’ютерного програмування. З’являється можливість контролювати температуру в робочий час, аналізувати споживання ресурсів за минулий термін.

Бездротове регулювання

Коли кабельне з’єднання між термостатом, що вимірює температуру в приміщенні, і включаючим контактом, який дає електроенергію в нагрівач, відсутня – це означає, що регулювання здійснюється в бездротовому виконанні. Комунікація між пристроями здійснюється за допомогою радіочастот. Така система найбільш оптимальна, особливо при реконструкціях. Іноді прилади можна об’єднувати в один блок, перетворюючи їх в центральну систему опалення.

Спеціальні елементи регулювання

До цієї групи регулювання відносяться навіть предмети, які опосередковано пов’язані з опаленням. Наприклад, регулятори, керуючі режимом зниження температури або перемикачі – хронометри з програмуванням тимчасового режиму. Сюди ж відноситься пристрій, який відключає контури в момент перевантаження, знижуючи навантаження на захисний автомат.

GSM регулювання

Безпосередньо до регулятору підключається GSM – модем, а контакт між пристроями встановлюється за допомогою використання ключових слів.