Найбезпечніші електричні обігрівачі

Найбезпечніші електричні обігрівачі

На сторожі тепла і безпеки: електричні обігрівачі

  • Вибираючи з широкого товарного ряду опалювальних приладів, покупці, в першу чергу, звертають увагу на візуальні характеристики, потім – на вартість.

Про безпеку роботи обігрівача

  • Про безпеку роботи обігрівача замислюються лише деякі.
  • Ємне поняття «безпека» електричного приладу складається з таких чинників як пожежна безпека, температура корпусу, рівень спалювання кисню.
  • Наприклад, надмірне нагрівання корпусу може стати причиною опіку, а погіршення якості повітря в будинку веде до поганого самопочуття мешканців.

Яким повинен бути безпечний електрообігрівач?

Краще не купувати прилад, якщо у нього

  • Ненадійні шнури, розетки, проводка.
  • Відсутній регулятор температури.
  • Існують обмеження в експлуатації – «не накривати», «можна обпектися», «не перекидати».

Потужність приладу – важлива складова безпечної роботи обігрівача. Оскільки поряд з обігрівачем в квартирі і будинку є безліч інших електротехнічних приладів, слід правильно розрахувати сумарне навантаження. Бажано, щоб електричний обігрівач був підключений через УЗО або до заземленої розетки.

Це цікаво! Коли електрика коштувала копійки, а обігрівачі ще не продавалися в магазині в такому широкому асортименті, тямущі майстри майстрували опалювальні пристрої власними руками. На керамічну основу намотувалися спіралі з ніхрому. Такий обігрівач «з’їдав» масу електроенергії, та й міг стати причиною пожежі.

Наше кредо – безпека

Сучасним господарям немає потреби заглиблюватися в тонкощі електротехніки, так як на сучасному ринку представлено кілька видів опалювальних приладів. Основними видами електрообігрівачів є масляні радіатори, тепловентилятори, електрокаміни, конвектори та інфрачервоні стельові системи.

Масляний радіатор: нюанси експлуатації

Масляні прилади вважаються безпечними, так як ТЕН – трубчастий нагрівач – знаходиться в герметичному корпусі, заповненому маслом. Найсучасніші моделі масляних пристроїв оснащені таймерами, терморегуляторами, а деякі – мають вбудований рідкокристалічний індикатор. Швидкість прогріву приміщень збільшується за рахунок вентиляторів.

Кілька секцій складають корпус обігрівача. Ефективність обігріву в приміщенні безпосередньо пов’язана з кількістю секцій. Зверніть увагу на форму секцій радіатора: складні обриси дозволяють збільшити теплопередачу без зміни габаритів. Безперечними перевагами масляного обігрівача можна назвати невисоку ціну, безшумність роботи і простоту конструкції.

Зберігання обігрівачів здійснюється тільки у вертикальному положенні, а якщо прилад був перевернутий на бік, то доведеться почекати п’ятнадцять хвилин, щоб масло перетекло вниз і закрило Тени. Залишати масляний обігрівач в дитячій кімнаті категорично не можна! Якщо у будинку є домашні тварини, то доведеться вимкнути масляний агрегат при відході з будинку.

Увага! Щоб холодна кімната прогрілася до комфортної температури, масляному пристрою знадобитися не менше півгодини.

Легкий «вітерець» або потужне «торнадо»?

Тепловентилятори відрізняються дешевизною на ринку опалювальних приладів. Поряд з нагрівальним елементом, прилад оснащений вентилятором, видуває тепло назовні. Залежно від необхідної потужності, моделі можуть обігрівати і невелику кімнату, і цілий склад. Побутові прилади компактні і зручні.

Вартість тепловентілятора залежить від типу нагрівального елементу. Наприклад, спіралі виготовляють з ніхромового дроту, але температура їх нагрівання небезпечно висока. Через високу температуру спіралі виникає явище «пилесжіганія» в кімнаті: побутовий пил, осідаючи на дроті, горить і виділяє шкідливі речовини.

Це важливо: отвір для забору повітря в тепловентилятори ні в якому разі не можна накривати або перекривати!

Якщо протяг випадково накриє обігрівач фіранкою, то прилад може стати осередком пожежі. Більш безпечними приладами є тепловентилятори з металокерамічними ТЕНамі. Щоб уникнути випадкового перекидання пристрою, деякі моделі виробники оснастили датчиком безпеки. При нахилі тепловентилятор автоматично спрацьовує на вимикання.

Підвищуємо теплопродуктивність!

Конвектори з’явилися на нашому ринку років десять тому. Їх легко відшукати в кімнаті візуально: прямокутні плоскі корпуси на стіні зігрівають господарів будинку. Місця конвектори займають трохи, а широкий колірний ряд моделей дає можливість проявити дизайнерську фантазію.

Максимальна температура ТЕНа – не більше +60 градусів. Легкість установки і безшумність роботи – незаперечні переваги обігрівача конвекторного типу. Придбати конвектор можна за різними цінами: тут все залежить від набору функцій. Наприклад, термостат з механічним приводом дозволяє регулювати температуру, таймер виключення – автоматично відключає прилад, зволожувач повітря – дозволяє нагріти повітря без «висушування».

Основний недолік конвектора – витрати на електричну енергію.

Сонячні «ванни» – не виходячи з дому!

Ще одним інноваційним винаходом, яке перевернуло все традиційні уявлення про обігрівачах, став інфрачервоний обігрівач. Особливість стельових систем Білюкс в тому, що теплове випромінювання не поглинається повітрям, а нагріває предмети, об’єкти, людей. Завдяки такому способу теплопередачі, в кімнаті стає тепло вже через десять хвилин.

Найчастіше інфрачервоні обігрівачі встановлюють на стелі. Таким чином, спочатку гріється найбільш холодна частина кімнати – підлога, а потім вже тепле повітря поступово заповнює кімнату. В інших випадках тепле повітря швидко випаровується у верхню частину кімнати – практично, в «нікуди». Дискомфортне відчуття від ходьби по «крижаному» підлозі в кімнаті залишиться в минулому, як тільки в будинку з’явиться інфрачервоний «помічник».

Стельове «сонечко» можна безпечно розміщувати в будь-яких приміщеннях – дитячої, ванній, передпокої.

Серед опалювальних приладів тільки інфрачервоний електричний обігрівач можна використати як точкове і зональне джерело тепла.

Вас не повинна хвилювати температура повітря в бібліотеці, якщо ваше робоче місце комфортно обігрівається інфрачервоним випромінювачем! Зона теплового комфорту – найкращий порятунок в сиру і вогку погоду. Розміщення на стелі і управління за допомогою терморегулятора дозволяє говорити про максимальну безпеку приладу для тварин і дітей.

Волога не страшна інфрачервоним обігрівачам. Крім того, інфрачервоні системи опалення приватного будинку не сушать кисень. Мало того, довгі хвилі корисні для мікроклімату приміщення і здоров’я людини.

Порівнюючи з іншими опалювальними системами, можна з упевненістю сказати, що інфрачервоний прилад Білюкс допомагає істотно економити електроенергію.