Економія на підприємстві

Економія на підприємстві

Заощаджуємо до 15% електроенергії

  • На основі тривалих спостережень і розрахунків експерти визначили, що можна заощадити до 15% електроенергії, якщо регулярно очищати освітлювальні прилади від пилу.
  • Якщо є можливість використовувати локальне світло, то краще вибрати прилади з невеликою енергоємністю – світильники, торшери, настільні лампи.

Опалювальні прилади замінюємо більш досконалими

  • Опалювальні прилади замінюють більш досконалими, бажано з можливістю регульованого режиму роботи.
  • Виконавши монтаж відображаючих елементів конструкції, можна досягти економії в розмірі 15%.

Робота «на дотик», або Як економити без дискомфорту

Інженер автомайстерні Євген, Дніпропетровськ

«Наше підприємство займається ремонтом автомобілів, починаючи від легкових машин до великих вантажівок. Велику площу займають ремонтні цехи, де і відбувається процеси відновлення автомобільних вузлів або капітальної заміни. У літню пору на виробництві робочі відчувають себе комфортно: тим більше що двері в цех майже завжди відкриті. З настанням холодів починається «льодовикова ера», і майстри перетворюються в «сніговиків».»

«Кожен намагається зігрітися, як може, натягуючи на себе незліченну кількість одягу, і бігаючи на каву-брейк щогодини. Керівники підприємства вирішили утеплити робочий колектив, встановивши інфрачервоні обігрівачі

«До цього в цеху стояли конкветорні системи, але їх сила впливу була настільки мала, що толку від включення було досить мало. Можна порівняти це тепло з багаттям на узліссі: поки знаходишся поруч, начебто тепло, як тільки відійдеш на півметра – починаєш мерзнути з новою силою.»

«Начальник підприємства – відомий любитель інновацій, не тільки в роботі нашої майстерні, але і в принципі. Так в наших цехах з’явилися інфрачервоні системи Білюкс. Стелі у нас метрів вісім, не менш, тому коли нам оголосили, що гряде «глобальне потепління» у вигляді стельових систем, ми поставилися до цього іронічно. Однак системи розмістили на підвісах: приблизно на висоті близько трьох з половиною метрів.»

«Результат був приголомшливим! Опалення стала виконувати своє пряме призначення, а так як обігрівачі розмістили безпосередньо в зонах постійного перебування робітників, то про холодні робочі дні незабаром забули всі. Директор часто скаржився на те, що під час роботи опалювальних приладів витрати починають «зашкалювати», але грітися ніколи не забороняв.»

«Яке ж було наше здивування, коли начальник з’явився на роботу з коробкою в руках і презентував робочому колективу кавоварку. Виявляється, на гроші, які вдалося заощадити, завдяки зменшеному витраті електроенергії, шеф вирішив нам зробити сюрприз. Знаючи любов колективу до ароматного і напою, що бадьорить, начальник придбав автоматичну систему. Тепер ми і в теплі, і з кавою!»

Знижуємо електрорасходи: реальні способи економії на підприємстві

Щоб додатково заощадити електроресурси, фахівці Білюкс радять скористатися реальними способами.

Основними напрямками економії електроенергії є наступні:

  • Пошук проблемних зон перевитрати.

  • Заходи щодо усунення.

  • Закріплення норм витрати.

Завдяки фарбуванню стель, підлоги і стін в світлий колір, можна досягти економії електроенергії на 2,5%. Якщо збільшити світлопропускаємость вікон, то можна максимально ефективно використовувати природне освітлення на виробництві. Регулярне підтримання чистоти віконних конструкцій дозволить забезпечити економію електрики на 3%.

Більш глобальні втручання в конструкцію будівлі, такі як розширення віконних прорізів, збільшення кількостей вікон – досить складний процес. Але економія електрики – цілком вагомий аргумент.

Не потрібні надприродні здібності для того, щоб зрозуміти: тарифи будуть підвищуватися. Для збереження стабільного прибутку підприємства слід обов’язково вживати заходів щодо економії електроенергії.