Економія на виробництві

Економія на виробництві

Датчики руху допомагають економити

  • Датчики руху додатково допомагають економити, так як світло загориться тільки, якщо хтось увійде в приміщення.
  • Виявляється, такий простий пристрій допомагає досягти 45% економії електрики.

Економте!

  • Установка багатотарифного лічильника, який хороший тим, що в різний час доби відрізняється різними тарифами.
  • Замість звичайних вимикачів встановлюйте диммери, інтенсивність яких можна регулювати.
  • З метою економії на підприємстві, де не виконуються виробничі процеси, стали використовувати лампи невеликої потужності – приблизно 30 Вт/м2.

Енергозбереження на підприємстві: лампи, обігрівачі і не тільки

Начальник складального цеху, Олександр, 40 років

«Наш складальний цех з випуску компресорних станцій працює досить давно – з 2011 року. Зміни в світовій економіці змусили нас розробити методи для ефективної економії електроенергії, отримання додаткових потужностей для потреб підприємства.»

«Великий цех площею понад тисячу квадратних метрів раніше був висвітлений досить погано. В результаті працівники швидко стомлювалися через нестачу світла. За допомогою світлодіодних світильників, підвішених на висоті близько дев’яти метрів, вдалося досягти оптимального ступеня освітленості. Оскільки світлодіодні модулі споживають вшестеро менше енергії, ніж люмінесцентні лампи, відразу вдалося заощадити чимало грошей

Крижані стіни: як перемогти холод в цеху?

«Однією з давніх проблем на підприємстві було погане опалення: швидше, його відсутність. Після того, як тарифи на газ «стрибнули» вгору, опалювальна система була повністю відключена. Всі спроби зігрітися за допомогою конвекторних систем і масляних батарей не увінчалися успіхом. У морозні дні в цеху стояв крижаний холод, а цифри в рахунку за електроенергію на підприємстві ставали п’ятизначними.»

«Інфрачервоні обігрівачі Білюкс стали справжнім порятунком для нашого підприємства. Варто зазначити основні зручності: по-перше, тепло йде зверху, по-друге, дійсно комфорт в зонах розташування обігрівачів відчувається вже, через короткий час.»

«Оскільки висота стель у виробничому цеху більше десяти метрів, фахівці порекомендували розташувати обігрівачі на необхідній висоті за допомогою підвісів.»

«У тісній співпраці з інженерами нашого підприємства була розроблена схема розміщення обігрівачів в цеху. Зони постійного знаходження робочих були утеплені, а «мертві» ділянки, де знаходяться тільки верстати та обладнання, не потребували опалення.»

«Раніше робітники скаржилися, що навіть від стін віяло холодом. Доводилося працювати в куртках, верхньому одязі. Мало того, що це суперечить правилам охорони праці, так ще й робочі відчували дискомфорт. Після монтажу інфрачервоної системи, діяльність підприємства в холодну пору значно «пожвавилася».»

Немає проблем! З’явилися бонуси?

«Проблема холоду якось зійшла нанівець, більше до цього питання не поверталися. Сподобалася система управління опаленням за допомогою терморегулятора. Крім того, при досягненні максимальної температури обігрівач автоматично припиняє нагрівання, а включається тільки коли температура зменшується до заданого режиму.»

«В принципі, все влаштовувало. Єдине, чого ми побоювалися – це збільшення рахунків за електроенергію. Адже попередньо була проведена робота по зниженню витрат, введення нового регламенту. Не хотілося, щоб все це пішло нанівець, а оплата за інфрачервоне «тепло» ввела в стан ступору.»

«На наш загальний подив, рахунки стали менше! Мабуть, не дарма електричні обігрівачі вважаються енергоефективними пристроями, які допомагають економити. Проте, одна справа, коли про це тобі розповідають інші люди, і зовсім інше – коли рахунок за електрику не лякає, а радує.»

«На зекономлені кошти встановили для працівників бойлер і обладнали душову. Раніше про таку розкіш не доводилося мріяти. Тепер після трудового дня у робітників є можливість освіжитися і відправитися додому.»