Економія в школі

Економія в школі

Використовуйте енергозберігаючі лампи

  • Раніше у всіх кабінетах школи були звичайні лампи.
  • Після заміни традиційних ламп енергозберігаючими, витрата енергії зменшився в п’ять разів.
  • Ми вибрали КЛЛ – люмінесцентні лампи, які мають високу світлопередачу.
  • Частота мерехтіння енергозберігаючої лампи – 20 тисяч Гц.

Дрібниця, але суттєва!

  • Варто відзначити, що саме цей вид ламп рекомендують для використання в лікарнях, школах.
  • Заміна ламп розжарювання енергозберігаючими покращує якість енергоефективності освітлення в будівлі і економить витрати установи.
  • Додатковими заходами, які допоможуть заощадити в навчальному закладі, стало обладнання приладами обліку, встановлення автоматичних систем контролю.

Організація заходів з енергозбереження в школах

Анна Юрченко, завуч школи, Львів

«Організація заходів з енергозбереження в школах – швидше, обов’язковий захід. Оскільки школа є бюджетною організацією, то кожна копійка на рахунку. Замість того щоб витрачати значні кошти на оплату електрики, слід розробити ефективний план енергозбереження. У нашій школі робота проводилася по «кількох напрямах» одночасно.»

Закриваємо вікна – двері

«Насамперед замінили вікна в будівлі і кабінетах пластиковими. За дослідженнями фахівців, середні тепловтрати через старі дерев’яні конструкції складали приблизно 45%, а це близько 140Гкал в рік. При цьому навіть кількаразове утеплення вікон не допомагало. Продовжувало дути з усіх щілин, особливо в вітряну погоду.»

«Температура в кабінетах взимку абсолютно не відповідала санітарно-гігієнічним вимогам. На жаль, учні часто хворіли, пропускали уроки. Після заміни вікон в школі витрата енергоресурсів значно зменшився. Двері у всіх кабінетах не вдалося замінити, поки придбали тільки металеві вхідні конструкції.»

Тепло не тільки в будинку, але і в школі

«Підібрати опалювальну систему для торгово-промислових підприємств складно. Якщо мова йде про такій установі як школа, то першочерговим вимогам до опалення є безпека. Після довгих обговорень і суперечок, ми прийшли до висновку, що традиційні системи опалення ніяк не підходять для використання в навчальних класах.»

«Масляні батареї і конвектори дорого коштують і «намотують» лічильник з шаленою швидкістю. Маленькі вітродуви малоефективні і пожежонебезпечні. Була потрібна система, яка б розміщувалася на стінах або стелі у відносній безпеці від дітей. Так ми знайшли інфрачервоні обігрівачі Білюкс. Зрозуміло, вирішальним фактором було розташування систем. На інші характеристики ми спочатку не звернули уваги.»

«Виявилося, що електричні обігрівачі, що зовні нагадують лампи денного світла, мають масу переваг. У кожному класі ми розмістили від трьох до п’яти конструкцій в залежності від розміру приміщення. Фахівці порекомендували нам використовувати терморегулятор, щоб контролювати клімат в приміщенні, де знаходяться діти. Дуже боялися, що повітря буде пересушеним, проте вологість повітря ніяк не змінилася з появою інфрачервоних систем.»

Сюрприз від «сонечка»

«Діти звикли до «сонечка» в навчальних класах, і захлинаючись розповідали батькам про чудо-обігрівачі. Навіть в самі морозні дні діти не відчували дискомфорту, коли доводилося переодягатися в класі для уроку фізкультури або ритміки. Дивно, але навіть лінолеум був теплий! По секрету скажу, що деякі батьки всерйоз зацікавилися стельовими системами Білюкс, а ми із задоволенням поділилися інновацією.»

«Але головний сюрприз чекав нас попереду. Підрахувавши витрати по електроенергії в школі, ми побачили, що вони значно зменшилися в порівнянні з минулим навчальним роком. Мабуть, наша енергозберігаюча програма не пройшла даром. На зекономлені гроші купили мультимедійний проектор для демонстрації навчальних і розважальних матеріалів для учнів.»