Економія в сім’ї

Економія в сім'ї

Використовуйте нові способи економії електроенергії

  • Не гребуйте новими способами економії електроенергії.
  • Багато хто до цих пір опалюються пожежонебезпечними пристроями з минулого століття, і скаржаться, що лічильник обертається з космічною швидкістю.

Витрачайте гроші з розумом

  • Гроші, витрачені на опалення, можна витратити з розумом.
  • Мало того, деякі прилади слід взяти на замітку, як чергову можливість заощадити.

Сімейна економія – за і проти

Ольга, Кіровоград, 28 років

«Витрата грошей для кожного з нас може перетворитися на нескінченний процес. Хочеться робити покупки в своє задоволення, піднімати самооцінку за рахунок відвідування улюблених місць. Якщо не знайти золоту середину і не «зупинитися» вчасно, можна прийти до справжнього банкрутства або потрапити в боргову кабалу.»

«У якийсь період часу я навіть могла дозволити собі найняти хатню робітницю, щоб не відволікатися на домашні справи. Але життя змінюється, і той, хто вчора був директором, сьогодні може стати безробітним. Коли прийшов час жорсткої економії, ми винайшли сімейні правила, яким повинні підкоряються всі беззастережно.»

«Наші правила: раджу вчитатися!»

«1. Для початку сядьте за круглий стіл, щоб визначити бюджет сім’ї і висловитися. Дочка вчиться в першому класі, і тому обов’язково бере участь в наших обговореннях. Заради особливою мети можна пожертвувати хвилинними слабкостями.»

«2. Бюджет – це баланс між заробленими грошима і витраченими. Як тільки почнуться з’ясування, хто більше заробив, або хто весь час витрачає, гряде буря. Якщо ви не навчитеся спільно розпоряджатися грошима, то будете жити в постійному конфлікті, або взагалі розлучитеся.»

«3. Корисність витрат визначайте за особливою шкалою. Наприклад, побачила у подружки або по телевізору – це не аргументи, а ось життєво важлива необхідність – це надійний чинник.»

«4. Бартер з друзями – популярний спосіб економії. Проявіть фантазію, і можливо вам вдасться виміняти щось, про що ви давно мріяли, причому абсолютно безкоштовно. Неможливо позбутися від усіх звичок і бажань, інакше життя перетвориться в тяжке існування.»

«5. Економія на продуктах не повинна шкодити здоров’ю. Напівфабрикати швидко готуються, але і руйнують організм не менш швидко. Готуйте просту їжу з любов’ю, і вона принесе задоволення не менше, ніж найдорожчі гастрономічні страви.»

«6. Кредит – зло! Не варто думати, що гроші буде заощадити завтра легше, ніж сьогодні. Такий самообман обходиться дорого. Винятки – покупка нерухомості або навчання дитини, а й такі статті вимагають довгого планування та стабільності.»

«7. Відмовлятися від допомоги рідних – нерозумно. Особливо в тих випадках, коли ситуація дійсно безвихідна. Зрозуміло, «сідати на шию» не слід, але в чорний день така підтримка буде незамінна.»

«8. Залишила наостанок важливий пункт домашньої економії – комунальні послуги. Не скоплюйте борги, інакше одного прекрасного дня залишитеся без світла або газу! Крім того, штрафні санкції проти вас ніяк не зменшать суму оплати, а ще доведеться побігати по інстанціях, щоб (об диво!) у будинку знову з’явилася вода.»

Ми відкрили для себе прилад «Білюкс»

Ми відкрили для себе прилад «Білюкс» – інфрачервоний довгохвильовий обігрівач. Конструкція знаходиться на стелі, чому ми безмірно раді, так як в будинку кіт і дитина. Поряд з безпекою, прилад відрізняється приголомшливою здатністю зігрівати приміщення швидко. Кілька хвилин – і навіть крижана кімната стає затишною.

З тих пір, як ми використовуємо обігрівач в будинку, рахунки за електрику стали не такими «вражаючими». Заощаджені гроші витрачаємо на загальне захоплення – кожні вихідні всією сім’єю вирушаємо на каток. Як би там не було, завжди пам’ятайте: економія не повинна впливати на прості життєві радощі!