Економія на опаленні

Економія на опаленні

Замініть старе опалення

  • Якщо в будинку старе опалення, краще замінити його.
  • Сучасна продукція спочатку розроблялася так, щоб економити електроенергію, тому покупка виправдається дуже швидко.

Утепліть підлогу

  • До 10% тепла йде через підлогу, особливо на перших поверхах.
  • Є сенс утеплити підлогу, помістивши під покриття шар пенофола або пінополістиролу.
  • Ці утеплювачі безпечні і екологічні.

Заощаджуємо на опаленні: і на дачі, і в квартирі

Дмитро, 48 років, Кривий Ріг

«Раніше ми особливо не замислювалися про економію, так як всі послуги коштували копійки. Але як тільки ціни на енергоносії стали збільшуватися стабільно, довелося думати про те, як заощадити. Істотна частина витрат припадає на опалення, тому саме цю статтю витрат хочеться скоротити

«Ми живемо півроку на дачі, півроку в квартирі, тому доводиться думати про все і відразу. Почну з дачі: любителі саду-городу мене зрозуміють, так як теплий сезон проводять практично на вулиці. Однак деякі посівні роботи або прибирання доводиться проводити, коли вже й не так тепло. Особливо, якщо з ночівлею доводиться залишитися, то і зовсім здохнути можна без тепла.»

«Що робимо?
1. Утепляем все підряд – горище, покрівлю, вікна, двері. Спосіб вибирайте самі.
2. Краще поміняти дерев’яні рами вікон на пластикові: різниця просто кардинальна.
3. Трубопроводи до входу в будинок обов’язково утеплюємо, навіть якщо вони знаходяться під землею.
4. Купуємо енергоефективний обігрівач. Я вибрав інфрачервоний пристрій «Білюкс». Включаю тільки в разі потреби, при цьому, витрати зовсім невеликі.»

«Що стосується опалення в квартирі, то тут стане в нагоді лічильник. У мене в квартирі горизонтальна розводка: труба обходить всі радіатори і виходить. Так можна проконтролювати різницю між кількістю тепла, що надійшло і відведеного, щоб не переплачувати.»

«При вертикальної розводці в кожній кімнаті є стояк. В такому випадку ставити лічильники накладно, краще використовувати теплорозподільники. Такий варіант економії можливий, якщо в будинку є лічильник, а прилади розподільників тепла встановлені більш, ніж в 70% квартир.»

«Знову ж, знизити тепло «що вислизає» можна за допомогою заміни дверей і вікон. Утеплення зовнішніх стін – популярна послуга. В основному використовують полістирол, який дає хороший ефект – взимку тепло, влітку – прохолодно. У квартирі також використовують додатковий обігрів – інфрачервоні обігрівачі

«Дуже вже затишно погрітися під «сонячними» променями у вечірній час. Використовуємо терморегулятор для того, щоб прилад не працював вхолосту. Кот теж любить грітися під «Білюкс»: всі знають, що ці тварини розумні, і вибагливі у виборі місця розташування. За минулу зиму заощадив грошей. Купили з дружиною нових саджанців і розбили грядку гігантської полуниці.»

Додаткова економія

Утеплення вхідних дверей буде неефективним, якщо двері в під’їзд постійно навстіж. Установка доводчика або кодового замка – обов’язкова складова теплою зимівлі. Напевно всі сусіди будуть за таке рішення, тому переконати їх в зборі коштів для спільної справи буде нескладно.

Без провітрювання приміщень не обійтися навіть у люті морози. Постійно відкрита кватирка – не варіант. Краще запускати свіже повітря «залпом», відкривши вікно. Повітря швидко змінитися, але не остудить кімнату, а поверхні залишаться теплими. Якщо в будинку встановлені вікна з провітрювачами, можна досягти стабільної температури в будь-який час року. При цьому температура повітря в зимовий час підвищується на 3-5 градусів, а рівень вуличного шуму знижується.