Твердопаливні котли або інфрачервоні обігрівачі?

Твердопаливні котли або ІЧ опалення

Скільки потрібно енергії для опалення або яка витрата для будинку 100м2?

Твердопаливний котел

 • необхідно 4,3 т пелет або 1,99 тис. м3 газу на рік*

Довгохвильові Інфрачервоні обігрівачі

 • необхідно 5 357 кВт*год на рік*

Що буде, якщо відключиться світло?

 • У разі відключення світла котел перестане працювати. Тліючі гранули в пальнику можуть тліти всього кілька годин і повітря швидко охолоне.
 • Без світла інфрачервоне опалення також перестане працювати, але прогріті предмети здатні підтримувати задану температуру взимку від 18 годин до двох діб
 • Найкраще в обох випадках ставити безперебійне живлення від акумуляторів або генератор.

Топити дровами або ніжитися під інфрачервоними променями?

Незважаючи на появу газових аналогів, твердопаливні котли не втрачають популярності на ринку опалення. Паливо для котлів є для будь-якого господаря: це дрова, деревні гранули, кокс, кам’яне вугілля. Нові моделі котлів відрізняються тривалим горінням, а також можливістю регулювання величини відкривання піддувала.

За способом спалювання твердопаливні котли бувають

 • Піролізні
 • Класичні
 • Пелетні з автоподачей палива
 • З тривалим горінням

У принципі, твердопаливні котли мають свої переваги. Щоб забезпечити роботу котла не буде потрібно наявність електромережі або газопроводу. Обслуговування конструкції не складає труднощів, до того ж твердопаливні котли відрізняються хорошою пожежонебезпекою.

Однак такий вид опалення має і суттєві недоліки. ККД не перевищує 80%, а температуру теплоносія неможливо відрегулювати. Доведеться терпіти «африканську спеку» або животіти від холоду, поки котел прогріється. Використовуючи низькоякісне паливо, господарі ризикують нанести порчу пристрою. Варто відзначити чутливість до вологості палива, тому сировина повинна бути сухою.

Чи є альтернатива опаленню з котельні?

Традиційний спосіб обігріву за допомогою твердопаливних котлів, безумовно, має свої плюси експлуатації, але і недоробок також предостатньо. Сучасним і доступним видом опалення є інфрачервоні системи. Більш докладний розгляд роботи інфрачервоних обігрівачів дозволяє оцінити всі достоїнства інноваційної системи.

Почнемо з того, що монтаж інфрачервоної системи не відніме багато часу і не вимагає особливих навичок на відміну від установки твердопаливних котлів. ІЧ-системи «Білюкс» розташовуються в стельовій зоні, тому не займуть багато простору, зате для котла доведеться обладнати хоча б маленьку нішу, а ще краще – цілу кімнату.

Твердопаливні котли використовуються переважно в приватних будинках і заміських котеджах, а також на сільськогосподарських об’єктах.

Сфера застосування інфрачервоних систем набагато ширше:

 • утеплення дачі,
 • квартири,
 • офісу,
 • стадіонів,
 • кафе,
 • дошкільних установ,
 • лікарень

Якщо робота твердопаливного котла може доставляти деякий дискомфорт у вигляді пересушеного повітря «з душком», то інфрачервоні обігрівачі «Білюкс», немов «невидимки» нагрівають поверхні в будинку, не доставляючи ніяких незручностей.

Почніть заощаджувати!

Інфрачервоні довгохвильові системи витрачають на 40% менше потужності, ніж при роботі котла. До того ж, експлуатація ІЧ-систем економічніше в півтора рази. Сирі стіни і кути просто «зникнуть», якщо скористатися інфрачервоним випромінюванням. При роботі котлів та інших обігрівачів, господарі стикаються з проблемою «витоку» гарячого повітря.

 Завдяки особливості роботи ІЧ-систем «Білюкс» тепло надходить зверху, немов сонце, і швидко прогріває всю площу. Користувачі, що сумніваються, ставлять питання, як бути з контролем роботи інфрачервоного устаткування. За допомогою терморегулятора обігрівачі працюють стабільно, підтримуючи задану температуру постійно. Відрегулювати температуру роботи котла не надається можливим, тому доводиться задовольнятися статичним результатом. Зваживши всі «за» і «проти», можна зробити вибір тієї системи, яка відповідає всім Вашим вимогам.

*Витрата безпосередньо залежить від того, наскільки утепленою є приміщення, від проекту системи опалення.

P.S. Щоб з’ясувати чи підходить вам інфрачервоне опалення, звертайтеся до наших фахівців.