Теплоакумуляція будівлі: тепла підлога чи стельове інфрачервоне опалення?

Тепла підлога або стеля

Дискусійне питання щодо теплоакумуляції двох типів опалювальних систем: внутрішньопідлогової та стельової інфрачервоної

Завдяки коментарю до ролика на ютьюб каналі BILUX , виникла спеціалізована дискусія про властивості стельового інфрачервоного опалення накопичувати тепло в підлозі та стінах будівлі. Андрій стверджував, що тепла підлога накопичує тепло в будівлі, але стельові обігрівачі не здатні на це.

Досвід Білюкс у стельовому інфрачервоному опаленні та теплоакумуляції

На той момент, ми мали лише практичний досвід 15 років впровадження теплої стелі на базі обігрівачів “Білюкс” та теорію з дослідженнями в підручнику для будівельників Мачкаші А., Баніді Л. “Променеве опалення”. І теорія і практика говорили нам, що теплоакумуляцію підлоги при опаленні стельовими обігрівачами не варто недооцінювати.

Але дослідження, порівняно двох систем, ми не робили. І ця дискусія виявилася дуже корисною, щоб відповісти прямо на запитання: “Що більше акумулює тепло в будівлі: тепла підлога або стельове інфрачервоне опалення?”

Наукове дослідження та відповідь вчених-дослідників ХПІ

UPDATE: Дослідження було опубліковано у бюлетені  Міжнародна науково-практична конференція “ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ: НАУКА, ТЕХНІКА, ТЕХНОЛОГІЯ, ОСВІТА, ЗДОРОВ’Я. MicroCAD”, на 98 сторінці ISSN 2222-2944. Інформаційні технології: наука, техніка, технологія, освіта, здоров’я. 2023, 98 РОЛЬ ТЕПЛОВОЇ ІНЕРЦІЇ В ПРОМЕНЕВИХ СИСТЕМАХ ОПАЛЕННЯ Булгаков О. В., Тищенко А. А. Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут», м. Харків

На наш запит на кафедру “Теплотехніка та енергоефективні технології” Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» було зроблено літературний огляд існуючих досліджень на цю тему.

Фахівці, молоді вчені кафедри, зробили наступний висновок у своєму дослідженні: “Відомо що здатність будівельних матеріалів накопичувати та віддавати теплову енергію – це теплова інерція. При порівнянні водяних радіаційних систем різного типу монтажу, таких як стельове інфрачервоне опалення та тепла підлога сухого і вологого типу, Незначне відставання інфрачервоних стель приблизно на 2% пов’язане з тим, що вони потребують подачі теплоносія з вищою температурою.

 

Виявилося, що дослідження повністю спростовує твердження про більшу теплоакумуляцію теплої підлоги. За рахунок більшої температури нагрівання випромінюючих інфрачервоне тепло пластин зі стелі теплоакумуляція або теплова інерція матеріалів будівлі однакова.

Або в рамках математичної похибки в 2% менше теплої інфрачервоної стелі, ніж теплої підлоги. Дякуючи науці та Андрію за стимул досліджувати це питання остаточно, питання виникало і раніше і було багато суперечок із фахівцями з теплої статі. Ми в Білюкс давно переконалися, що стельове інфрачервоне опалення на базі обігрівачів “Білюкс” не поступається теплоакумуляцією в стінах і в підлозі – тій же теплій підлозі. Але тепер ми знаємо це з неймовірною точністю до 2%, що різниці немає!

Ідеальне опалення

Інфрачервоне стельове опалення та тепла підлога – це ідеальні види опалення будівель з точки зору інерції теплової енергії та розподілу температури по вертикалі та горизонталі в приміщенні. На відміну від конвекторів, радіаторів, повітряних гармат, де приміщення нерівномірно сильніше прогрівається під стелею і дуже слабко гріється біля підлоги.