Безгазова Україна. Якщо всі перейдуть на електроопалення …

Нью Йорк Електроенергія

Споживча електроенергія в Україні і Нью-Йорку?

 • У 2011 році, за даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в країні було вироблено 193,9 млрд квт*год електроенергії.
 • У 2011 році Нью-Йорк спожив понад 200 млрд кВт*год. Тільки в липні місто спожило 17, 3 млрд кВт*год електроенергії.
 • Одне місто Нью-Йорк за 1 рік споживає стільки ж електроенергії, скільки вся Україна виробляє за 1 рік! Чи можливий перехід на електроопалення в Україні?

Чому в розвинених країнах основне опалення -електричне?

 • Широке застосування теплоізоляції
 • Жорсткі екологічні норми
 • Велика частка вітрових, сонячних, біоелектростанцій
 • Величезна частка АЕС:
  Південна Корея -16 станцій,
  Франція – 66 станцій (!)
 • Європейські Екобудинки – втрати теплової енергії з квадратного метра 10 кВт·год/м² в рік
 • В Україні, частка електроенергії в опаленні становить всього 1%, тоді як в європейських країнах вона коливається в діапазоні 20-80%.

Україна. Зима 2014 – 2019

Як би сумно не було усвідомлювати, але часи, коли блакитне паливо було основним джерелом тепла, канули в лету. Економісти і аналітики в один голос твердять про те, що країну чекає сувора зима з газовим «голодуванням». Тому, всі почали завчасно готуватися до похолодання, намагаючись знайти альтернативу дорогому газу.

За статистикою близько 20% домогосподарств мають намір переходити на електричне опалення. Такий спосіб зігрітися доступніший пересічному користувачеві і більшості українського населення. Однак повального відходу від газової системи все одно не буде, так як ті споживачі, які використовують газ в обсязі не більше двох з половиною тисяч кубометрів на рік, можуть спокійно продовжувати грітися газом. В іншому випадку, слід подумати про інші способи опалення, наприклад, теплові насоси, пелетні котли або інфрачервоні обігрівачі «Білюкс».

Це цікаво!

До 2015 року обіцяли, що вартість газу злетить «до небес». Мабуть, все до цього і йде. Події в країні розвиваються таким чином, що газ незабаром стане менш економічним, ніж електрика. Як бути? Зачаїтися на деякий час, вичікуючи час? Або вже зараз подумати про можливість заощадити? Довгохвильові ІЧ обігрівачі Білюкс – українська продукція, яка зменшить витрати на опалення вже в 2014 році! Електроопалення може бути дешевше газового – доведено «Білюкс»!

Перехід «на сторону електрики»: хто останній?

Експерти, незважаючи на деяку паніку, вважають, що перехід на опалення за допомогою електрики не буде настільки глобальним. Населення відрізняється особливістю спостерігати за змінами тарифів. Безумовно, вартість електроенергії також стане вище, подібно і інших енергоносіїв. Але в розвинених країнах вже сталася електрична революція, подивіться на світову карту АЕС:

Атомна енергетика по країнах 

Такі моменти, як оплата додаткових кіловат без удосконалення мережі, або затримка дозволів на установку трехтаріфних лічильників, автоматично зроблять перехід на електрику поступовим. Оскільки український уряд наполягає на енергозбереженні, слід розвивати даний напрямок шляхом введення санкцій проти тих, хто заважає діяти. Швидше за все, ринок електричної енергетики чекає демонополізація. Коли у споживача з’явиться можливість вибирати постачальника, а ціни для промислових підприємств і населення вирівняються, можна буде говорити про поліпшення системи.

Велика битва: газ або електрику?

Порівнюючи статистичні дані підвищень цін на енергоносії, можна сказати, що газ подорожчав майже в 12 разів, а електрика – в 3 рази. Виходячи з цих цифр, варто задуматися про вибір опалення в найближчу зиму. Якщо йдеться про підводу газу в конкретну будівлю, то слід враховувати ціну монтажних робіт.

В принципі, електричне опалення є маловитратною установкою: масляні радіатори, електрокотли, конвектори користуються попитом у споживачів. Ось тільки кожен місяць опалювального сезону «влетить в копієчку», адже це все традиційні конвективні системи опалення. Чудовою альтернативою є використання інфрачервоних систем, які дозволяють опалювати великі обсяги приміщень економно і ефективно.

Коротко про головне

В результаті змін соціально-політичної та економічної ситуації в Україні, було вжито заходів щодо забезпечення економії природного газу. У зв’язку з цим запропоновано стимулювати споживачів теплової енергії і природного газу на електроопалення. Для досконального підрахунку використання електроенергії прийняті ставки тарифів для конкретного часу доби – піковий, напівпіковий, денний і нічний. За підрахунками фахівців альянсу “Нова енергія України” – до 20 відсотків домогосподарств – 3,4 мільйона сімей можуть перейти на електричне опалення взимку 2014 (!)

З огляду на відміну нічних тарифів на електроенергію від денної вартості, можна сформувати раціональну схему опалення. Коли основне навантаження на електромережу припадає на час після опівночі, можна говорити про зменшення витрат до 65%!

Що стосується багатозонного обліку електроенергії, то найбільш економічними опалювальними приладами є інфрачервоні довгохвильові обігрівачі «Білюкс». Стельові системи накопичують тепло в поверхнях – на підлозі, стінах в нічний час. Днем, коли тарифи на електрику автоматично «злітають», немає потреби намотувати лічильники, так як тепло в приміщенні залишається, завдяки прогріванню. При необхідності підігріву, можна змінити температуру датчика в конкретній зоні або окремому приміщенні.

Обережно, газ!

Крім «небезпечних цін» на газ, конвектори, що працюють на блакитному паливі, небезпечні. Особливо, якщо необхідно прогріти дитячу кімнату або шкільний кабінет. Вартість конвектора газового обійдеться трохи дешевше, ніж покупка довгохвильової системи.

Однак приготуйтеся до того, що доведеться демонтувати стіну, щоб здійснити монтаж газової установки. Тільки грамотна розводка труб і регулярне обслуговування газового конвектора може гарантувати безвідмовну роботу і хороший нагрів. Уявляєте, у скільки обійдуться експлуатаційні витрати? Загалом, випаруються гроші, як відпрацьоване паливо, при цьому забруднюючи навколишнє середовище…

Приклади розвинених країн

Не секрет, що у Франції, Німеччині і навіть в Південній Кореї (де дуже мало своїх энерегоресурсов і вони імпортують нафту і газ), що динамічно розвивається, споживання електрики на опалювання і освітлення в десятки, а то і тисячі разів боольше, чим в країнах з багатими запасами енергоресурсів!

Цей супутниковий знімок нічної Північної і Південної Кореї, каже сам за себе!

Південна і Північна Корея

P.S. Дізнатися детальніше, розробити енергозберігаючий проект системи електричного опалення будинку від «Білюкс» можна тут!