Що краще конвектор або інфрачервоний обігрівач?

Що краще конвектор або інфрачервоний обігрівач

Конвектор або інфрачервоний обігрівач: вибираємо найкраще!

  • Напередодні опалювального сезону кожен господар замислюється над тим, щоб «зимівля» не обернулася проблемами і дискомфортом.

Різноманіття опалювальних приладів

  • Різноманіття опалювальних приладів на ринку часом може збити з пантелику навіть досвідчених користувачів.
  • Популярними видами опалювальних приладів є інфрачервоний обігрівач і електроконвектор.

Які відмінності пристроїв, і якому з них варто віддати перевагу?

Конвектор електричний

Нагрівач відрізняється ефективністю роботи, в порівнянні з масляним радіатором. В основі роботи – принцип конвекції повітря. Що це означає? Повітря всередині корпусу нагрівається, і виходить крізь «жалюзі» у верхній частині. У нижню, відповідно, надходить холодне повітря.

Температура нагрівального елементу складає +65 градусів, а сам корпус практично не нагрівається, за винятком верхньої частини.

Виходить, щоб прогріти приміщення, конвектор «ганяє» повітря в кімнаті по колу, нагріваючи холодне повітря.

Варто відзначити зручний монтаж і експлуатацію приладу, а також безшумність роботи на відміну від тепловентиляторів.

Не все так просто

Конвектор має істотні недоліки.

1. Обсяг повітря в кімнаті прогріється приблизно за півгодини, але меблювання, стіни, підлогу залишатимуться холодними. По суті, принцип роботи електроконвектора нічим не відрізняється від радіаторів водяного опалення (батарей). Під стелею утворюється «подушка» з теплого повітря температурою +28 градусів, від якої немає абсолютно ніякої користі. Проте, на нагрів все одно використовується електроенергія.

2. Чим вище стелі в приміщенні, тим менш ефективною буде робота конвектора. Остигле повітря опускається вниз, тому на рівні підлоги відчуваються протяги і прохолода. Щоб усунути цей недолік, доводиться встановлювати терморегулятор на більш високу температуру.

3. Переміщення пилу з повітряними шарами згубно позначається на здоров’ї. Який би вид конвектора ви не вибрали, робота їх здійснюється за єдиним принципом – плінтусний, настінний, підлоговий обігрівач мають однакові переваги і недоліки.

Чи є альтернатива? Зрозуміло!

Інфрачервоний обігрівач «увірвався» на ринок опалювального обладнання не так давно, але відразу зайняв лідируючу позицію, завдяки безлічам переваг. Інфрачервоні обігрівачі – унікальні в своєму роді прилади. Принцип дії інфрачервоних обігрівачів Білюкс не схожий ні на радіатори, ні на каміни, ні на теплові гармати.

Особливість пристрою: обігрівач гріє не повітря, а предмети в радіусі дії! Випромінювана енергія поглинається людьми, тваринами, меблюванням та іншими предметами.

Інфрачервоне обладнання використовують не тільки в будинку, але і на вулиці.

Плюси інфрачервоних пристроїв очевидні

1. Безпека для людини і його здоров’я. Повітря не пересушується, немає електромагнітного випромінювання.

2. Рівномірний нагрів досягається, завдяки зручній установці на стелі. Крім того, обладнання не займе багато місця, а це дозволяє використовувати довгохвильові системи навіть в невеликих кабінетах і санвузлах.

3. Джерело енергії інфрачервоного обладнання – газ, рідке паливо, електрику. Кожен вид приладів добре по-своєму, але електричний обігрівач Білюкс можна сміливо залишати без нагляду на тривалий час.

4. Інфрачервоні обігрівачі можна використовувати для точкового і місцевого обігріву. У зимовий час можна використовувати системи для підтримки певної температури в приміщенні.

5. Безшумність роботи, висока швидкість нагріву і зручність регулювання температури – незаперечні переваги обігрівачів Білюкс.

6. Нарешті головним аргументом на користь інфрачервоних систем є можливість заощадити електроенергію до 70%

Завдяки порівняльному аналізу опалювального обладнання, ви зможете зробити правильний вибір, щоб утеплитися заздалегідь.

Зваживши всі «за» і «проти», очевидно, що інфрачервоне обладнання є більш вигідним і надійним варіантом як для офісної будівлі, так і для квартири.