Що вигідніше електричне опалення або газове?

Що вигідніше електричне опалення або газове

У пошуках компромісу: газ або електрику?

  • Суперечки про те, яка система опалення є більш вигідною, не припиняються останні десять років.
  • Кожна система має свої плюси і мінуси: з огляду на власний досвід установки та відгуки господарів, можна охарактеризувати обидва способи.

Про стабільність роботи

  • І газове опалення, і електричне відрізняються певною стабільністю.
  • На жаль, останні події в країні призвели до того, що обидва види енергоресурсів використовуються в економному режимі.

Щоб не відмовлятися зовсім від газового забезпечення, можна залишити в будинку піч для приготування їжі. Іншу «відповідальність» можна сміливо покласти на електрику. Короткі перебої з подачею електрики не повинні викликати паніку у господарів.

Наприклад, інфрачервоні обігрівачі Білюкс навіть після відключення джерела енергії зберігають тепло в приміщенні протягом декількох годин.

Комунальні витрати

Комунальна оплата за споживання газу і електрики відрізняється. Газове опалення обійдеться приблизно в 150-200 гривень на місяць. Загальна сума оплати за електрику, включаючи всі побутові прилади і освітлення, також складе близько 200 гривень.

Однак використання інфрачервоної системи з терморегулятором температури дозволить значно заощадити на електричному опаленні. Поряд з цим, мерзнути в холодні дні вам не доведеться!

Установка устаткування

Монтаж і оформлення документації на газове опалення може скласти 15 – 30 тисяч гривень. Йдеться про встановлення автономної системи в будинку або котеджі.

Установка і придбання електричного обладнання не потребує офіційного оформлення, а обладнання для трикімнатної квартири обійдеться всього в 7-8 тисяч гривень. У ціновому співвідношенні вигода електричного опалення очевидна.

Особливості експлуатації

Автономна газова опалювальна система в багатоквартирному будинку відрізняється деякими проблемами. Наприклад, наявність декількох споживачів з аналогічними системами може проявлятися нестачею тиску. В результаті, комусь не пощастить з включенням газового котла.

Усунути цю проблему можна за допомогою окремого підведення газу в квартиру, однак це потребуватиме значних витрат, документального оформлення та спеціалізованого монтажу. Через нестабільність напруги в електромережі може постраждати електроніка котла, а ремонт обійдеться дорого. Доведеться також подбати і про стабілізатори напруги.

Для стабільної роботи електричного опалення досить того, щоб існуюча проводка витримувала конкретні навантаження. При монтажі електроопалювальних приладів варто здійснити ревізію проводки або відразу замінити її більш новою. Інших проблем з установкою і роботою електричних обігрівачів не виникне.

У результаті порівнянь можна з упевненістю сказати, що електричне опалення доступніше для рядового користувача і стабільніше. Крім того, використовуючи системи контролю температури, можна значно заощадити на оплаті комунальних послуг.

Для цього слід вибрати найбільш економічний вид електрообігріву: наприклад, інфрачервону опалювальну систему Білюкс.