Що вибрати конвектор або інфрачервоний обігрівач?

Конвектор або інфрачервоний обігрівач

Конвектор VS інфрачервоний обігрівач

  • Додаткове опалення в будинку необхідно. Зрозуміло, якщо ви заздалегідь подбали про встановлення автономного опалення та водонагріву, то можете читати статтю з цікавості.
  • Учасники, які не з чуток відчули холод в квартирі або будинку, вже не сподіваються на те, що чергова зима буде не холодною.
  • Щоб швидко нагріти приміщення до комфортної температури, можна використовувати або конвектор, або інфрачервоний обігрівач.
  • Дослідження особливостей роботи і технічних характеристик обох приладів дозволить зрозуміти, хто переможе в битві «за економне тепло».

Конвекторне тепло – бути чи не бути?

  • Принцип роботи конвекторного обігрівача грунтований на змішуванні повітря гарячого і холодного
  • Зазвичай конвектор виглядає як панель висотою до 40 сантиметрів, тому його легко можна вписати в інтер’єр.
  • Конвекторний пристрій займе небагато місця, до того ж, його можна закріпити на стіні.
  • У порівнянні з пристроями, які стоять на підлозі, такий спосіб кріплення не займає вільну площу.

Істотний недолік конвектора – це небезпечність пристрою, обігрівач не можна залишати без нагляду. Довговічність і надійність обігрівачів на відміну з радіаторів істотна. Елемент нагрівання в конвекторах не стикається з поверхнею, «кожух» не нагрівається більше +55 градусів. Конвектори «грішать» здатністю спалювати кисень.

Важить конвектор не більше шести кілограмів, за рахунок використання міді та алюмінію. Щоб циркуляція повітря по кімнаті була краще, деякі моделі оснащені вентилятором. На жаль, поряд з теплим повітрям, по кімнаті літає і пил. Щоб прогріти повітря в приміщенні знадобиться не менше години: тоді температура стане відчутно приємною, настане «витіснення» холодного повітря гарячим.

Сонячне тепло в будинку

Інфрачервоні обігрівачі відрізняються від теплових гармат, радіаторів, камінів. При роботі випромінювачів повітря не нагрівається, предмети в радіусі дії стають теплими: підлоги, меблі. До речі, інфрачервоні системи можна використовувати навіть на відкритому повітрі. Джерелом енергії для інфрачервоного обігрівача може служити рідке паливо, газ, електрика.

Найбільш безпечним інфрачервоним обігрівачем вважається електричний. Наприклад, обігрівач Білюкс можна сміливо залишати в приміщенні без нагляду – безпека приладу гарантована. Така функція досить зручна, особливо взимку. Замість того щоб мерзнути в будинку, можна знизити температурний режим інфрачервоного обігрівача для підтримки тепла в приміщенні.

Маленькі діти і тварини в будинку – не тільки радість, а й постійний привід для занепокоєння. Стельові системи – гарантія того, що цікаві малюки або домашні вихованці не стануть досліджувати обігрівач на дотик.

Обігрівачі інфрачервоні абсолютно безпечні для здоров’я людини

При роботі пристрій не випромінює електромагнітні хвилі, і не сприяє висушування повітря. На відміну від конвекторних систем, інфрачервоний обігрівач гріє рівномірно. Оскільки розташовані обігрівачі на стелі, то нагрівають приміщення звичним для нас способом. Сонячні «промінчики» зверху гріють все приміщення.

Особливі плюси інфрачервоних систем – це відсутність рухомих частин, які не зламаються. Завдяки здатності інфрачервоного обігрівача діяти локально, можна направити обігрівач в конкретну зону без необхідності повного прогріву всієї площі.

Інфрачервоний електричний обігрівач швидше за всіх опалювальних приладів справляється з прогріванням площі. Випромінювачі працюють в тихому режимі, зручні в перенесенні і установці. Використовуючи в квартирі кілька обігрівачів з терморегулятором, можна досягти значної економії електроенергії. ІЧ-системи не перевертаються і не перегріваються, тому вам не доведеться турбуватися про безпеку експлуатації приладів.

Якщо ви поки не визначилися з вибором обігрівача, то варто віддати перевагу інфрачервоним системам. Ціна пристроїв доступна аудиторії з різним рівнем доходів. Стельові випромінювачі красиві, надійні і довговічні.