Який вибрати обігрівач?

Який вибрати обігрівач

На роздоріжжі. Як не помилитися у виборі обігрівача?

  • Наближення літа навіває думку про кондиціонери, а з настанням зимових холодів найбільш актуальною покупкою стає обігрівач.
  • У прохолодний дощовий день хочеться зігрітися в приміщенні, а різке похолодання може викликати бажання включити обігрівач навіть навесні. Який обігрівач краще?

Функціональність і ефективність

  • Електричні моделі обігрівачів використовують не тільки в приватних будинках і міських квартирах, але і в офісах.
  • Найбільш вагомі аргументи для такого вибору – це простота використання. З урахуванням дорожнечі газу і недоліків централізованого опалення, більшість користувачів визначилися з електричним різновидом обігрівачів.
  • Про способи теплопередачі. Обігрівачі передають тепло шляхом природної, примусової вентиляції, шляхом випромінювання.

Установка устаткування

Найчастіше покупець прагне вибрати обігрівач, який не заважатиме в будинку, а ідеально впишеться в інтер’єр. Крім того, слід подбати про безпеку експлуатації, особливо, коли в приміщенні діти або домашні вихованці.

Стаціонарні прилади монтують на стіні або стелі. Інфрачервоні обігрівачі Білюкс – вдалий і практичний варіант. Вертикальні і плоскі обігрівачі можуть бути обладнані роликами або ніжками для переміщення в приміщенні.

Мобільний варіант може знадобитися тільки тим господарям, які збираються використовувати один і той же обігрівач в різних місцях: тоді варто звернути увагу на компактність і невелику вагу виробу.

Важливий фактор – потужність!

Відштовхуючись від показників потужності пристрою, покупець проводить розрахунки по електричному опаленню. Якщо кімната не опалюється, але має хорошу теплоізоляцію, то знадобиться близько 1 кВт на 25м2. У типових квартирних приміщеннях розраховують потужність обігрівача за формулою – 1кВт на 10м2. Висота стель стандартна – 2,5 метрів.

У житлових приміщеннях з централізованим опаленням знадобиться обігрівач потужністю 1 або 1,5 кВт для приміщення площею не більше 25м2. Завдяки термостатам – вбудованим або мобільним – у приміщенні встановлюється певна температура.

Види обігрівачів

За принципом роботи можна виділити масляні, конвекторні і інфрачервоні. Для правильного вибору слід враховувати масу чинників: об’єкт обігріву, площа приміщення, особливості інтер’єру, тривалість нагріву.

  • Масляний радіатор потужністю до 2,5 кВт популярний у багатьох будинках. У герметичному корпусі з мінеральним маслом, є електроспіраль. Нагріте масло послідовно гріє корпус, а потім – повітряну масу. Корпус нагрівається не більше +60 градусів. Недоліки масляного радіатора – розміщення на підлозі, великі габарити, довгий прогрів приміщення.
  • Тепловентилятор – простий і доступний прилад. Для невеликого приміщення підійде невеликий обігрівач, який можна кріпити на стіну або розташувати на підлозі. Розпечена спіраль приладу нагріває повітря і подає її вентилятором в певну зону. Потрібен час на прогрів всієї кімнати, а високий шум приладу виключає можливість функціонування у нічний час.
  • Електроконвектор підходить для приміщень різних розмірів. Вологостійкість приладу – особлива перевага. Повітря проходить через нагрівальний елемент, а за рахунок циркуляції відбувається поступове нагрівання. Ефективність роботи досягається шляхом установки конвектора в нижній частині кімнати. Відсутність вбудованого вентилятора – причина повільного нагріву повітряної маси. Крім того, конвектори коштують досить дорого.
  • Інфрачервоний обігрівач – найбільш досконалий і економний для дому та офісу. На відміну від звичних варіантів, система гріє не повітря, а предмети. Теплова енергія випромінюється приладом, а меблі, стіни, підлогу поглинають тепло. Електричний ІЧ-обігрівач знадобиться як джерело основного опалення або використовувати для деяких зон. У поєднанні з терморегуляторами, можна значно заощадити електроенергію. Можна розміщувати систему в душовій або ванній кімнаті, на балконі і терасі, в житлових та нежитлових приміщеннях. Користь інфрачервоних променів для здоров’я організму неодноразово доведена лікарями і дослідниками.

Таким чином, найбільш ефективним опаленням можна вважати інфрачервоний обігрівач. Значна економія енергії, моментальна швидкість нагріву і зручне розміщення на стелі – незаперечні переваги опалювальної системи.

Порівняння обігрівачів для опалення будинку та дачі