З чого почати опалення в приватному будинку? З Білюкс!

Опалення в приватному будинку

Топимо в приватному будинку. Геть дрова! Хай живе «Білюкс»!

 • Часи, коли обігріти приватний будинок можна було тільки за допомогою печі, минули.
 • Чому люди перебиралися жити в місто?
 • Щоб отримати в комфортабельних багатоповерхівках централізоване опалення, водопровід, гарячу воду.
 • Зараз тенденція змінилася прямо протилежно.
 • Оскільки блага цивілізації і сучасних технологій добралися і до заміських будівель, то можна обладнати опалення максимально ефективно.

Способи опалювальних конструкцій

 • Говорячи про способи опалювальних конструкцій, які можна облаштувати в приватному будинку, можна назвати кілька видів – водяне, парове, повітряне тепло.
 • Хотілося б зупинитися на електричних опалювальних конструкціях, які в нинішніх економічних умовах є найбільш доступними для всіх споживачів.
 • Опалення за допомогою електрики можна реалізувати декількома способами – конвектори, теплі підлоги і інфрачервоні довгохвильові стельові обігрівачі.

Конструкція інфрачервоних пристроїв

Велика кількість власників заміської нерухомості відмовилися від традиційних систем на користь інноваційного обладнання, яке вже пройшло «обкатку» і показало високу ефективність. Мова про ІЧ обігрівачах Білюкс.

Інфрачервона технологія не нова, а в основі її лежить сила природи: будь-який пристрій заснований на принципі нагрівання поверхні і предметів, а не повітряної маси. Інфрачервоне опалення в приватному будинку має складності з культурою експлуатації через нестачу знань про неї, але зате відрізняється високою продуктивністю.

Основні переваги інфрачервоного опалення в будинку

 • висока теплова потужність пристроїв;
 • інноваційний спосіб нагріву повітря;
 • зниження вартості опалення;
 • економія енергоресурсів;
 • раціональний розподіл температури;
 • можливість зонального і точкового нагріву.

Цікаво, що тільки інфрачервоні обігрівачі мають можливість обігрівати конкретну зону в приміщенні! Видалення пилу і бруду з приладу проводиться в вимкненому стані м’якою ганчіркою.

На чому заснована роботи ІЧ-систем?

Після отримання теплоенергії, що виходить від нагрівального елементу, прилад рівномірно випромінює навколо. В результаті стіни, підлогу, меблі нагріваються і насичують повітря теплом. Випромінювання від інфрачервоних обігрівачів нагадує звичайне світло і не поглинається повітрям. Тепло досягає об’єктів в стовідсотковому обсязі.

Вся енергія від систем повністю витрачається на нагрів твердих предметів, а не повітря. Завдяки тому, що повітря під стелею і близько статі прогрітий однаково добре, вдається досягти економії до 70%.

Стельові прилади: розміщення

Після покупки обігрівачів Білюкс слідує установка ІЧ-стельових обігрівачів, яка виробляється з урахуванням висоти підвісу. Прилади потрібно розташовувати над вікнами або уздовж холодних стін, так тепло буде відбиватися від скла і потрапляти всередину, а холодопріток буде відсікатися тепловим променем як теплозавесой. Нагрівальні прилади підвішуються в стельової зоні. За рахунок цього потік тепла направляється вниз і в сторони.

Відповідно, основна поверхня нагрівання – підлогове покриття. Температура на рівні ніг людини трохи вище, ніж на рівні голови. Згадайте народне прислів’я «Тримай ноги в теплі, голову – в холоді, живіт – в голоді». Білюкс тому явне підтвердження!

Цікаво! Конструктивно стельова система складається з ТЭНа і відбиваючої пластини, яка випромінює хвилі певної довжини. Від матеріалу виготовлення ТЕНів (кварц, кераміка, вольфрам, ніхром) залежить потужність і ефективність приладу.

Попередні роботи

Перед тим, як почати певні роботи по організації тепла в будинку, слід підготувати наступну інформацію:

 1. Площа будинку, де будуть встановлюватися довгохвильові інфрачервоні обігрівачі.
 2. Розміри і кількість віконних і дверних конструкцій.
 3. Коефіцієнт теплоізоляції будинку, який залежить від особливостей матеріалу будівлі.
 4. Сумарна потужність, необхідна для обігріву в будинку.

Якщо стельові системи використовують як допоміжне тепло, то підтримувати фонову температуру можна за допомогою «теплових острівців», облаштованих в робочих зонах, в обідній кімнаті.

Вбудований термодатчик відключає обігрівач при досягненні заданої температури, і включає при зниженні температури нижче встановленого рівня . Переїжджаючи на нове місце проживання, можна демонтувати нагрівальні прилади.

Монтаж приладів: грамотно і самостійно

Якщо роботи по установці виробляються самостійно, то слід перевірити максимальне напруження в електросистемі. Нормальні показники – 220-330В. Інакше доведеться подбати про стабілізатори, так як інфрачервоні прилади досить чутливі до коливань напруги.

Вибираючи приміщення, які будуть опалюватися, слід враховувати деякі нюанси. Інфрачервоні системи застосовують в конкретних кімнатах, де можна досягти високої ефективності і продуктивності: санвузол, підсобка, передпокій, кухня. Отже, в загальному, знадобиться близько 7-8 обігрівачів.

Порада від професіонала! Купуючи обладнання, слід виконувати розрахунок з «запасом» потужності.

Установка інфрачервоних систем проводиться в певній послідовності. Норма розташування стельових систем – від 2,2 до 3,5 метрів. Не варто розміщувати інфрачервоні панелі над меблями.

Для забезпечення оптимальної температури в приміщенні в ході установки важливо виконати правильне балансування навантаження. Оптимальний вихід – монтування в опалювальну систему спеціальних автоматичних пристроїв, які будуть контролювати режим роботи і навантаження.