Енергозбереження

Конструкція

Довгохвильова панель обігрівача Білюкс складається з прямокутного сталевого (серія Б, П, У) або елліпсного алюмінієвого корпусу (1) (серія BIONIC ®), покритого жаростійкою порошковою фарбою, з елементами кріплення до стелі. Монолітного низькотемпературного нагрівального елементу з анодованого алюмінію (2), який спрямований до підлоги. І є основою енергозбереження. Всередині пластини сталевий трубчастий ТЕН (3). Між корпусом і нагрівальним елементом знаходиться високотемпературний природний утеплювач (4). Кришка з індикатором (6) приховує негорючий термостійкий Клемник (5). Для серії Б, П, У використовується зручна самозатисна UX клемна колодка WAGO ®.

Монтаж Білюкс

Монтаж Білюкс

Принцип дії

Наші стельові економайзери 😉 – це панелі з сталевого або алюмінієвого корпусу пофарбовані порошковою фарбою, габаритами з лампу денного світла. З боку спрямованої до підлоги – оснащені анодованою алюмінієвою пластиною на всю довжину, яка нагрівається до 300С.

Стельові довгохвильові панелі BILUX працюють за принципом т.зв. тепловипромінюючого або променевого опалення, де передача теплоенергії здійснюється за рахунок інфрачервоного довгохвильового та середнехвильового випромінювання. Таке випромінювання не нагріває повітря, а тільки вільно через нього проходить, потрапляє на будівельні конструкції та предмети в приміщенні, нагріваючи при цьому їхню поверхню. Від нагрітої поверхні цих конструкцій і предметів нагрівається повітря в приміщенні. Загальною перевагою тепловипромінюючого або променевого опалення є більш якісний мікроклімат в приміщенні, що обігрівається – мінімум пилу та стабільна вологість, більш економна експлуатація: завдяки випромінюванню тепловий комфорт настає вже при нижчих температурах.

Стратифікація повітря дуже мала, графік №6 (див. Вище). При опаленні довгохвильовими панелями тепло розподіляється по горизонталі і по вертикалі більш рівномірно. Виключається небезпека небажаного розшарування температури в приміщенні і виникнення “холодної зони” над підлогою.

Променисті обігрівачі BILUX віддають приблизно 90% своєї енергії шляхом випромінювання і всього 10% конвекцією. Цей факт означає максимальну ефективність використання енергії. Для приміщень, де передбачається інтенсивний повітрообмін (наприклад, торгові центри, магазини, склади, виробництва) або при опаленні певних зон, коли за допомогою панелей цілеспрямовано обогріваїмо людей в обмеженому просторі, вигідніше скористатися стельовими панелями, у яких конвекція набагато нижче. Для житлових приміщень з висотою стелі від 3 метрів або в приміщеннях та будинках з великою площею скління також більш вигідно використовувати стельові променисті панелі, ніж радіаторне конвективне опалення.

Відмінність від популярних короткохвильових обігрівачів, конвекторів та інших опалювальних систем. (Ключ в інтенсивності тепловипромінювання).

Вважається, що на інтенсивність випромінювання найбільше впливає температура поверхні тепловипромінюючого нагрівального приладу: чим вище температура поверхні нагрівального приладу, тим менше тепла (відносно) віддається шляхом конвекції, тому що струмені повітря не встигають охолоджувати поверхню, і тим більше випромінювання. При підніманні температури утворюється вже не тільки теплове – інфрачервоне випромінювання, але й випромінювання у видимій частині спектру – світло. Наприклад, з таким явищем можна зустрітися у середньохвильових випромінювачах (500 -700 ° C) і короткохвильових галогенних, у яких температури нагрівальних трубок коливаються в діапазоні 1000-2000 ° C. Інтенсивне тепловипромінювання, що виникає у середньохвильових і галогенних випромінювачах завдяки високим температурам, може бути використано, наприклад, ззовні на вулиці, коли звичайні тепловипромінюючі панелі з поверхневою температурою близько 100-300 ° C неефективні. А середньохвильове, короткохвильове та галогенное опалення навпаки, не підходить для постійного опалення закритих приміщень.

Іншими факторами, що впливають на інтенсивність випромінювання, є, наприклад, матеріал і колір нагрівального приладу (але не вирішальними). Велике значення має також монтажна позиція нагрівального приладу. Тепловипромінююча панель, розташована горизонтально під стелею, віддає більшу частину енергії випромінюванням, тому що повітря не може циркулювати. Довгохвильові та середньохвильові обігрівачі BILUX відповідної конструкції неможливо розміщувати на стіні, а тільки горизонтально під стелею та повертати відносно підлоги максимум на 30 °.

“Лучистая передача энергии или излучение при прочих равных условиях более эффективна, чем конвективная. Поэтому с точки зрения передачи энергии при излучении или лучистом теплопоступлении теплообмен и теплоутилизация могут осуществляться более эффективно и экономить энергию.”

Джерело: Мачкаші А., Банхіді Л. Лучисте опалення / Пер. з угор. В. М. Бєляєва; Під ред. В. Н. Богословського і Л. М. Махова. – М .: Стройиздат, 1985.

Економія енергії

Економія енергії виникає внаслідок трьох особливостей роботи стельових обігрівачів BILUX

    По-перше, тому що температура, яку відчуває людина, є середнім арифметичним температури повітря і температури поверхонь (підлоги, стін тощо) у приміщенні, то при прямому нагріві цих поверхонь ми можемо знизити температуру повітря, залишивши температуру, що відчуває людина, на тому ж рівні. Внаслідок незначної різниці між температурою повітря і температурою навколишнього середовища тепловтрати зводяться до мінімуму (див. мал.4)

  По-друге, завдяки мінімальному температурному градієнту зменшується витрата енергії на опалення приміщення (див. мал. 1-3)

   По-третє, для всіх систем автономного опалення основою енергозбереження є терморегулювання. Для стельових випромінюючих довгохвильових обігрівачів точний контроль температури призводить до виконання умов їх роботи по заощадженню енергії.

Потенціал заощадження енергії: понад 40% енергії в порівнянні з традиційними системами опалення

• Температура повітря може бути на 3 градуси нижче, ніж при використанні традиційного опалення.

• Стратифікація повітря дуже мала.

• Низька інерційність системи – короткий час нагрівання приміщення.

• Вільний і вседоступний вибір джерела енергії; можливість використання альтернативних джерел енергії: дизельних генераторів, сонячних батарей, вітрогенераторів*.

 

——-

* Вітроенергетика вже сьогодення для Західної Європи. Копенгагенський типовий вітропарк з 80 установок, що стоїть квадратом 8 х 10, генерує потужність 100 МВт. Це можна порівняти з показником ГЕС. Це приблизно 1/7 потужності типового атомного реактора на теплових нейронах, які в основному встановлюються на російських і українських АЕС!