Шкода інфрачервоного обігрівача або користь?

2199
14699
14999
14549


Зміст:

У період міжсезоння, коли централізоване опалення вже припинено або ще не почалося, підтримувати комфортну температуру в будинку можна тільки одним способом – використовувати обігрівач.

Сьогодні на ринку можна знайти різні джерела додаткового тепла – від класичних масляних радіаторів і тепловентиляторів до сучасних ІЧ-пристроїв. Споживачів при цьому цікавить не тільки недорогий, але й безпечний для здоров’я прилад. Чи правда, що шкода інфрачервоних обігрівачів мінімальна? Чи може нашкодити лампа, принципом роботи якої є популярне короткохвильове випромінювання? Давайте розбиратися разом.

Конвектор сушить повітря

Нерідко можна почути, що конвектори пересушують повітря в приміщенні, і це негативно впливає на стан слизових оболонок і шкіри людини. Це неправда.

Коли в замкнутому середовищі підвищується температура, рівень відносної вологості знижується і виникає суб’єктивне відчуття сухості. Абсолютна вологість, тобто відсоток вологи в повітрі, залишається на попередньому рівні. Насправді робота конвектора на нього не впливає (фактично повітря він не сушить).

Звичайно, ці твердження справедливі тільки для сучасних моделей конвекторних обігрівачів побутового призначення.

Чи може використання популярного короткохвильового випромінювача нашкодити здоров’ю людини

Використання популярних короткохвильових випромінювачів позитивно впливає на імунітет людини, стимулює вироблення вітаміну D, знезаражує, допомагає впоратися зі шкірними хворобами і підняти настрій. З цієї причини часто можна зустріти рекомендації завести домашні короткохвильові лампи.

Однак, при неправильному використанні популярне короткохвильове випромінювання може нанести шкоду здоров’ю людини. Якщо безконтрольно застосовувати пристрій, піддаватися опроміненню надто довго і не використовувати захисні окуляри для очей, виникає ризик отримати опік сітківки, шкіри, може виникнути злоякісна пухлина. Для людей, які страждають від захворювання серця і судин, є ризик загострення патології.

Масляні обігрівачі спалюють кисень

Масляний обігрівач спалює кисень – ще один відомий міф про пристрої опалення. На його поверхні постійно осідає пил, під впливом високої температури він пригорає, через що виникає неприємний запах. Процес горіння неможливий без кисню, тому споживач робить висновок: є запах паленого, отже, згоріли не тільки частинки пилу, але і кисень.

Насправді кисень у звичайній атмосфері не горить. Цей елемент підтримує процес горіння, але участі в ньому не бере, і жоден побутовий пристрій спалювати його не може. А позбавитися від неприємного запаху можна, якщо ретельно протирати обігрівач від пилу.

Шкода і користь здоров’ю від ІЧ-випромінювання

Природним джерелом інфрачервоного та ультрафіолетового випромінювання є Сонце. Можливо, саме тому споживачі часто плутають ІЧ та УФ-промені, приписуючи першим негативні властивості останніх.

Розрізняють довгохвильові і короткохвильові ІЧ-випромінювання. Перші більш безпечні, тому широко застосовуються в побуті і медицині. Довгі промені при правильному використанні корисні, вони:

 • зміцнюють імунітет;
 • знімають запалення;
 • зменшують біль;
 • сприяють відновленню водно-сольового балансу;
 • перешкоджають розмноженню патогенних мікроорганізмів;
 • нормалізують гормональний фон;
 • покращують кровообіг у мозку;
 • нормалізують артеріальний тиск.

Тривале опромінення інфрачервоними променями широкого спектру може спровокувати опіки, тепловий удар, виникнення пухлинних новоутворень. Короткохвильове випромінювання представляє небезпеку для очей.

Безпечні для дітей обігрівачі

Одним з основних критеріїв вибору обігрівача для дитячої кімнати є безпека. Тепловентилятори не рекомендують розміщувати в приміщеннях, де часто бувають та/або довго знаходяться діти. Вони можуть спровокувати алергічну реакцію (частинки пилу постійно циркулюють в кімнаті і прогорають на нагрівальному елементі), їх легко перекинути або засунути пальчик в решітку, вони шумлять при роботі і повинні працювати тільки в присутності дорослих.

Масляні обігрівачі краще прогрівають приміщення, ніж тепловентилятори, проте варто відмітити наступні недоліки:

 1. велика вага і громіздка конструкція (активна дитина може перекинути на себе пристрій і отримати травму);
 2. висока температура поверхні (виникає ризик опіків при випадковому дотику);
 3. при виході з приміщення пристрій необхідно вимикати.

Обігрівачі масляного типу більше підходять для встановлення в кімнаті підлітка або дорослого.

Конвектор – більш прийнятний варіант для дитячої кімнати. З точки зору безпеки, він краще масляного обігрівача – такий пристрій можна повісити на стіну і не хвилюватися, що він впаде на дитину. До мінусів конвекторів відносять високе енергоспоживання і неприємний запах, який виникає при тривалій роботі пристрою.

Інфрачервоні обігрівачі вважаються оптимальними для встановлення в дитячій кімнаті. Їх безпека для здоров’я доведена. Вони працюють безшумно, монтуються на стелю на висоті більше одного метра від рівня підлоги, не створюють запахів, можуть використовуватися, навіть якщо дитина схильна до алергії. Єдиним мінусом ІЧ-обігрівачів вважається їх ціна – такі моделі коштують дорожче, ніж масляні радіатори і тепловентилятори.

Як правильно користуватися ІЧ-обігрівачем

При дотриманні правил експлуатації ІЧ-обігрівач абсолютно безпечний для здоров’я навіть при тривалому цілодобовому використанні. Для цього:

 1. необхідно підібрати потужність пристрою, враховуючи характеристики приміщення (площа, висота стелі, наявність утеплення в стінах). Якщо самостійно розрахувати необхідні значення не виходить, краще звернутися за консультацією до виробника або скористатися онлайн-калькулятором на сайті https://bilux.ua/category/catalog/ – тоді можна гарантувати абсолютну безпечність пристрою при експлуатації;
 2. не розміщувати обігрівач безпосередньо над місцем, де постійно знаходяться люди, краще встановити його в одному з кутів кімнати;
 3. не можна спати біля короткохвильового інфрачервоного обігрівача світлового типу – це може призвести до пересушування шкіри;
 4. в побутових цілях застосовують пристрої довгохвильового типу;
 5. треба використовувати оригінальні прилади, берегтися підробок.

Остерігайтесь підробок «Білюкс»

Сьогодні з’явилося багато шахраїв, які намагаються заробити на використанні бренду «Білюкс», продаючи обігрівачі-підробки під відомою маркою. Вони відрізняються від оригінальних приладів низькою якістю, такі пристрої часто ламаються. Окрім того, шахраї використовують при виробництві неякісні деталі, токсичні матеріали, здатні нанести шкоду здоров’ю.

Як відрізнити справжній обігрівач «Білюкс» від контрафакту:

 1. оригінальні пристрої можна придбати тільки у офіційних дилерів компанії (співпраця з виробником має підтверджуватися сертифікатом) – прямими продажами компанія не займається;
 2. ціна реалізації не повинна бути нижчою, ніж вказано на сайті виробника;
 3. упаковка оригіналу – біло-зелена (друге покоління) або жовто-чорна (третє покоління) зі щільного картону. Якщо при її струшуванні чутно звук дотику обігрівача до коробки, це підробка, так як у фірмових упаковках пристрій має бути закріплений;
 4. клемна колодка виробництва Німеччини акуратно розміщена в якісному боксі. Шахраї зазвичай використовують китайські клеми;
 5. конструкція затискачів відбивача має працювати безшумно. Якщо чутно потріскування – це підробка;
 6. у контрафактних моделей відмічається перегрів задньої кришки – безпека оригінальних моделей досягається за рахунок матеріалу ізоляції, який виключає перегрів зовнішніх поверхонь;
 7. корпус та ІЧ-пластина оригінального пристрою повинні з’єднуватися подвійним шаром якісної ізоляції. Шахраї зазвичай використовують моделі з однією ізоляцією.

ОЗвертаючи увагу на характерні ознаки, перераховані вище, можна убезпечити себе від придбання неякісного пристрою.

Доступні обігрівачі

Білюкс Б400

2199 ГРН
0.0009 BTC

Новинка 2018! Молодша модель із серії «Б». Для опалення маленьких теплиць, ванної і туалету, невеликої кімнати. Вона також оптимальна для тваринницьких ферм, птахоферм і господарських приміщень з низькими стелями.

Білюкс П4000

14699 ГРН
0.0062 BTC

Старша в торговому ряду промислового довгохвильового обладнання. Основне призначення – опалення промислових майданчиків. Максимальна висота стелі – не більше 20 м.

Білюкс У6000

14999 ГРН
0.0063 BTC

Якщо ви шукаєте варіант для локального або повного обігріву теплиці, чи не знаєте, як зігріти відвідувачів під час проведення виставки, скористайтеся перевагами вуличної лінійки «Білюкс».

Білюкс У4000

14549 ГРН
0.0062 BTC

Вуличний обігрівач ефективний і на відкритому повітрі, і в приміщенні. Можна використовувати У4000 в якості основного джерела тепла або для локального обігріву в парниках і теплицях.