Опалення виробничих цехів

Опалення виробничих цехів

Новому цеху потрібне опалення!

 • У літню пору в цеху прохолодно і комфортно – працювати одне задоволення.
 • Взимку починаються наші муки.
 • Приміщення цеху велике, стелі високі.
 • Раніше підприємство належало державі, а потім його викупили і стали здавати в оренду.
 • Так з’явився новий цех для нашої меблевої компанії.
 • Зрозуміло, про централізоване електричне опалення не могло бути й мови: його давним-давно обрізали.

Масляні батареї – головний біль!

 • Грілися взимку на свій страх і ризик буржуйкою, хоча і розуміли, що навколо одне дерево, яке займеться за секунди.
 • Якось начальник застав нас за цим заняттям, влаштував скандал.
 • Мовляв, пожежна інспекція оштрафує, залишимося всі без роботи, а компанію закриють.
 • Привіз з дачі старі масляні батареї, які гріли слабенько, зате голова від старого масла боліла постійно.
 • Звикли до того, що на роботу треба надягати три светри відразу, а працювати іноді доводилося в рукавичках.
 • Хоча це неправильно: руки дерево «не відчувають».

Під знаком «мінус»: гонка на виживання

Майстер меблевого цеху, Максименко Євген, Новомосковськ

«Наш цех зі складання і виробництва меблів користується безсумнівною популярністю в народі. Я являюсь начальником бригади, і всі ми, як один, любимо свою роботу. Адже це так чудово спостерігати за тим, як з необробленого шматка дерева через деякий час з’являється черговий витвір мистецтва. Наші хлопці – майстри на всі руки: і оброблять дерево, і різьбленням займаються, і складанням найскладніших меблів.»

План «економія» запущений в дію!

«Виявляється, директор не сидів, склавши руки. Хоча ми вже говорили про те, що йому і зовсім наплювати, як там робітничий клас почувається. В цех приїхали фахівці, щось довго вимірювали, уточнювали площу приміщення, записували.»

«Незабаром в цеху з’явилися «новинки». Над зонами, де найчастіше відбуваються процеси складання, з’явилися обігрівачі, які більше нагадували лампи денного світла. Тільки ось з тією відмінністю, що не блимають, чи не гудуть і не тріщать.»

«Так! Спочатку ми звернули увагу навіть не на те, що електричні обігрівачі з’явилися на стінах або підвісах, а на те, що навіть верстати та столи були трохи теплими.»

«Електричні інфрачервоні обігрівачі, як нам пояснили, діють за типом сонця, нагріваючи землю, поверхні і людей, в тому числі. Працювати стало веселіше. Цікаво, що тепло не посилювалося, але поступово ставало все гарячіше. Поступово ми забули про теплі светри і перейшли на звичні комбінезони.»

«Ще одна зручність – це те, що під ногами не плутаються дроти. Через це, ми одного разу мало не перевернули радіатор. Поки виносили шафу на навантаження, під ноги ніхто не дивився. Ледве встигли пожежу запобігти. Обігрівач над головою – інша справа.»

«Хлопці стали придивлятися до опалювальних систем. Спочатку думали, що вони дуже дорогі. Виявилося, що інфрачервоні обігрівачі Білюкс може собі дозволити кожен бажаючий. Та й термін служби у них значний. Напевно виробник б не ставив двадцятип’ятирічний термін експлуатації, якби не був упевнений в якості виробу.»

«Шеф поцікавився, як нам працюється в нових умовах. Зрозуміло, всі одноголосно схвалили нововведення. Наступний приїзд начальника ознаменувався приємною подією. Інфрачервоні системи виявилися не тільки якісними і функціональними, але ще і економними.»

«За ті місяці, коли ми користувалися масляними радіаторами і вітродувом, електрики «намотало» стільки, що шеф проклинав всіх і вся. Інфрачервоні «зміни» пішли на користь підприємству.»

«Начальник вирішив «добити» нас в хорошому сенсі, і купив в цех мікрохвильову піч. Загалом, тепер ми і працюємо в теплі, і харчуємося повноцінно.»