Інфрачервоне опалення складу: економічне електричне опалення складського комплексу

Промислове опалення складу, цеху

Для опалення складських приміщень використовують, як правило, центральне опалення – систему, в якій джерело тепла винесено за межі опалювальних приміщень, а теплоносій від нього подається до місць споживання по трубах.

Втрати тепла при такому методі обігріву колосальні! Що врятує ситуацію? – Децентралізація опалення і не тільки…

 

При виборі системи опалення складу необхідно враховувати нормативні вимоги, що стосуються категорії вибухопожежної та пожежної небезпеки складського приміщення (категорії A, Б, В, Г і Д).

В складських приміщеннях категорій А, Б і В без виділення пилу і аерозолів застосовують системи повітряного, водяного і парового опалення (водяне та парове – при температурі теплоносія-води 150 °С, теплоносія-пара – 130 °С). У тих же приміщеннях, але з виділенням пилу і аерозолів граничну температуру слід приймати 110 °С в приміщеннях категорій А та Б, 130 °С – для приміщень категорії.

Водяне і парове опалення не допускається в приміщеннях, де зберігають речовини, що утворюють при контакті з водою або водяними парами вибухонебезпечні суміші, або речовини, здатні до самозаймання або вибуху (вимога для приміщень категорій А та Б).

У складських приміщеннях категорій Г і Д без виділення пилу і аерозолів застосовують повітряне, водяне та парове опалення. Температура теплоносія-води – 150 °С, пара – 130 °С. У тих же приміщеннях з підвищеними вимогами до чистоти повітря використовується повітряне та водяне опалення з температурою води 150 °С і радіаторами без оребрення.

Для обігріву робітників, підсобних і допоміжних приміщень складів застосовують в основному ті ж системи опалення, що і для складських приміщень. Для цього можуть використовуватися електронагрівальні прилади довгохвильового випромінювання, здатні економити до 50% енергії в порівнянні з масляними радіаторами, які повинні харчуватися від самостійної електромережі з пусковими і захисними пристроями і бути забезпечені справними терморегуляторами або аналогічними їм приладами.

Довгохвильові обігрівачі, опалення складу

Яке опалення вибрати повітряне, водяне або….?

У сучасному світі з’явилися фактори, які вносять серйозні корективи в це питання. І в зв’язку з цим, поява такого обладнання, як стельові інфрачервоні панелі опалення, що є інструментом для < strong>променистої роздачі тепла від вседоступного джерела енергії, викликало перегляд деяких сталих традицій в підходах опалювання складських комплексів.

Перевага цього обладнання в безпосередній передачі тепла до твердих тіл без нагріву проміжного теплоносія (повітря). На відміну від визнаних і широковживаних на практиці класичних систем використовує для передачі тепла не конвективний, а променистий принцип.
Досить давно відомо, що найефективніший спосіб роздати тепло в високих приміщеннях – інфрачервоний випромінювач. В даному випадку передача тепла здійснюється не за допомогою нагрівання повітря в приміщенні, а минаючи цей процес, нагріванням поверхонь підлоги, стін, стелажів, товару, обладнання, персоналу і т.д. (стосовно складу).

Економія енергоносіїв при цьому прямопропорційно пов’язана з висотою приміщення: чим вона вища, тим більше економія. У складському комплексі економія може досягати 50% і вище в порівнянні з будь-якою іншою системою роздачі тепла.

Ви можете ознайомитися з існуючими прикладами опалення складів, цехів на сторінках нашого блогу в розділі промислове опалення, основними загальними перевагами яких є:

+ Значна, в порівнянні з традиційними системами, економія енергоносіїв (в порівнянні з центральною до 80%)
+ Швидкий прогрів приміщення (миттєвий нагрів)
+ Можливість диференційованого прогріву локальних зон
+ Комфортна температура навколишнього повітря (нижче, ніж температура об’єктів, що прогріваються)
+ Відсутність активного переміщення повітря і пов’язане з цим відсутність протягів і переміщення пилу
+ Спрямована передача тепла;
+ Мінімальні втрати тепла;
+ Швидкий монтаж

До переваг електричних інфрачервоних випромінювачів – електричних стельових панелей перед водяними і газовими ІЧ-випромінювачами можна віднести:

 • Пожежна безпека (температура тепловідбивної пластини не більше 260 °С)
 • Гідробезпека (немає води)
 • Відсутність труб, кранів, пальників
 • Економія простору (стельовий монтаж)
 • Економія електроенергії або газу на підігрів води
 • Дуже тривалий термін служби до 25 років
 • Відсутність необхідності в постійно обслуговуючому персоналі
 • Можливість роботи системи від джерел електроенергії 2 категорії
 • Спеціальні декоровані виконання, функції освітлення і шумопоглинання
 • Можливість застосування альтернативних джерел енергії (сонце, вітер)

Електричні стельові панелі променистого опалення, є по суті інфрачервоними обігрівачами, мають ряд незаперечних основних переваг для опалення складу:

 1. Найнижча інерційність системи в порівнянні з будь-якої повітряної або радіаторної системою
 2. Можливість роботи від джерела енергії 2-ї категорії
 3. Можливість локального розподілу температур по приміщенню
 4. Відсутність витрат на підігрів і циркуляцію води, тех. обслуговування
 5. Мінімальні капітальні витрати на монтаж та обладнання