Довгохвильове опалювання

Лист до редакції Білюкс“Чув, що зараз популярні економічні, довгохвильові системи опалення, але що це за система уявляю смутно. Розкажіть, будь ласка, детальніше.”

В.Г.Кримскій, Київ

Це не перший лист, який прийшов в компанію Білюкс з проханням розповісти про довгохвильові системі опалення.

Білюкс

Багато обивателів просять розповісти докладніше про систему довгохвильового опалення, щоб розуміти, як працюють обігрівачі Білюкс.

Більшість опалювальних приладів засновані на конвективній технології: тепле повітря випаровується вгору, таким чином, замінюючи холодний. Коли прогріється вся повітряна маса, в приміщенні стане тепло. Цей процес зазвичай займає багато часу. Через холодну конструкції будівлі відбувається тепловідвід, а для прогріву стін потрібні великі енерговитрати. В результаті під стелею повітря занадто гарячий, а підлоги залишаються холодними. (див. малюнок 1)

Система довгохвильового опалення влаштована зовсім інакше. Яскравий приклад інфрачервоної довгохвильової системи – обігрівачі Білюкс з кріпленням на стелі і терморегуляторами. Теплові промені, які виходять від обігрівача, нагрівають підлогу, предмети, стіни. Інфрачервоні системи нагрівають повітря куди швидше, ніж традиційні опалювальні утсройство, при цьому виходять на режимну роботу в короткий термін.

Слід зазначити рівномірний нагрів, відсутність скупчення теплого повітря під стелею. Температура підлоги в приміщенні завжди буде на кілька градусів вище температури повітря: таким чином, створюється «ефект теплої підлоги». Терморегулятори контролюють роботу довгохвильових обігрівачів, щоб не витрачати енергію марно.

  Інфрачервоне опалення Довгохвильове опалювання

малюнок 1 Конвективне опалення малюнок 2 Довгохвильове опалення

Ще одна цікава властивість системи – відчуття комфорту. Температура людського тіла вище температури повітря і предметів, виключаючи опалювальні прилади, зрозуміло. У приміщенні людина постійно втрачає тепло в процесі природного «зігрівання». При температурному режимі + 18-20 градусів в приміщенні людина витратить приблизно 116Вт: такі умови для організму найбільш оптимальні. Теплообмін в приміщеннях відбувається з вікнами і стінами, які межують з холодним вуличним повітрям. Інтенсивність теплооттока може стати причино переохолодження.

Опалення площі за допомогою Білюкс має такі особливості: температура теплоотводящих поверхонь вища за температуру повітря. Людина відчує високу температуру за допомогою прямого поглинання теплоенергії від довгохвильової системи. Отже, можна знизити прогрів в приміщенні на кілька градусів: при цьому відчуття комфорту не пропаде, а ви зможете додатково заощадити енергоресурси. Завдяки фізики роботи обладнання, системи Білюкс економніше конвективних обігрівачів на 40-60%! (Подробиці можна дізнатися в розділі «Енергозбереження»).

Довгохвильові системи абсолютно не становлять небезпеки для здоров’я, не «сушать» повітря, виключають рух частинок пилу. Інфрачервоні обігрівачі відрізняються пожежобезпекою і легкістю експлуатації. Вам не доведеться переробляти ремонт і змінювати інтер’єр, щоб встановити обігрівачі Білюкс: сучасні системи прекрасно впишуться в будь-який стиль. Модельний ряд продукції Білюкс складається з систем для обігріву побутових та промислових приміщень від мінімальної потужності 0,6 кВт до максимальної 6кВт.

Інфрачервоні промені:

  • Зігрівання і підтримання комфортної температури тіла
  • Поліпшення кровообігу в організмі
  • Руйнування шкідливих сполук, виведення їх з організму
  • Протівоядних, очищає і дезодорує
  • Перешкода появи і розповсюдження шкідливих мікроорганізмів, грибків
  • Активізація росту рослин
  • Очищення повітря в приміщенні
  • Поліпшення обміну речовини в організмі

Перед установкою опалювальної системи слід зробити розрахунок тепловтрат опалювального приміщення (Qтепл). Виходячи з цієї величини, визначається потужність обладнання (Qуст). Для порівняння можна побачити розрахунки опалювальних площ за допомогою інших видів теплового обладнання.

Тут наведено приклад розрахунку, який ви цілком можете зробити без допомоги професіоналів. Однак для точного теплотехнічного розрахунку потужності слід звернутися до фахівців Білюкс в вашому регіоні.

Матеріал                                                                                      Тепловтрати (Вт/м2)
Кутове приміщення Середнє приміщення
1,5 цегли                                                                            170-200                  110-115
2 цегли (брус 120х120)                                                         120-140                   70-80
2,5 цегли (брус 150х150)                                                     100                       50-60

    Наприклад, необхідно опалити кутову кімнату площею 20м2 в будинку, стіни якого викладені в 2-і цегли:

Qтепл=20м2*120Вт/м2=2400Вт

Щоб компенсувати тепловтрати в 2,4 КВт потрібно потужність:

     Qуст =Qтепл*

де – коефіцієнт, що залежить від типу обладнання
Довгохвильове опалення: =0,81 Конвективне опалення: =1,3

  Qуст =0,81*2,4КВт=1,944КВт                                          Qуст =1,3*2,4КВт=3,12КВт

Ці цифри дають зрозуміти, яка потужність відповідного обладнання. Економічність експлуатації обладнання очевидна. В Європі застосовують подібне обладнання, починаючи з сімдесятих років минулого століття. Варто відзначити, що прилад вітчизняних виробників перевершив західні аналоги, оскільки розроблявся під стандарти українських електромереж. Обігрівач Білюкс відрізняться використанням низькотемпературних ТЕНів з нержавійки, які більш надійні в роботі, ніж спіраль іноземних виробників. Надійність обладнання та дозволила виробникам Білюкс встановити термін служби обігрівачів від 25 років. Важливий приємний фактор: ціна українських опалювальних систем дешевше в 1,5-2 рази, ніж у продукції зарубіжних виробників.

Турбота про клієнтів полягає в цілому спектрі послуг від Білюкс: монтажні роботи, клієнтський сервіс, гарантійний термін протягом трьох років. Мало хто вітчизняні виробники вирішуються запропонувати настільки вигідні умови. На додаток клієнти отримують теплотехнічні розрахунки і рішення по розміщенню обладнання Білюкс абсолютно безкоштовно. Всі розрахунки проводяться висококваліфікованими досвідченими інженерами, з огляду на географічне положення, конструктивні відмінності, режим роботи та інші нюанси об’єктів. Більш докладно про розрахунки можна дізнатися в каталозі Білюкс. Для зв’язку з виробником існує форма зворотного зв’язку, яка знаходиться тут.

Переваги інфрачервоного довгохвильового опалення вже по достоїнству оцінили багато фірм і підприємства, які скористалися послугами компанії Білюкс. Енергозберігаюча електросистема опалення надійно і стабільно функціонує на багатьох об’єктах. Першими, хто зміг протестувати і оцінити довгохвильові системи Білюкс, стали Головний військовий клінічний госпіталь ім. Академіка Н.Н.Бурденко (обігрівачі Еколайн, Росія); універсальний спортивно-видовищний комплекс м Волгоград (Еколайн, Росія); тенісні корти Рівне (Білюкс, Україна); Експоцентр (павільйони) м Москва, Червона Пресня; дитячі садки в Мінську, Києві, Львові; тенісний корт критого типу м Кіровоград (Білюкс, Україна); басейн м Пенза; Церква Володимирської Ікони Божої Матері; молокозавод м. Донецьк; кафе м.Сімферополь; заводи ім. Шевченко, ім. Малишева, «ЕХО»; фабрика «ЕФЕКТ» м. Харків (Білюкс, Україна).

Наші клієнти – лідери!

Білюкс