У пошуках лідера: ІЧ або конвектор?

2199
14699
14999
14549


Зміст:

Центральне опалення – це зручний спосіб підтримувати плюсову температуру в квартирах багатоповерхівок. Деякі власники індивідуальних котеджів також підключаються до нього, аби позбавити себе від проблем обслуговування котельні, закупки та розміщення палива.

Однак багато людей зіштовхуються з тим, що температура у квартирі хоч і вище нуля, але набагато нижча за комфортну – нерідко це трапляється в осінньо-весняний період. Для того аби в приміщенні завжди було тепло та затишно, доводиться використовувати додаткові джерела енергії – обігрівач-конвектор чи інфрачервоний опалювальний електроприлад.

Конвектор: за та проти

Опалювальні пристрої конвекційного типу мають плоский та гладкий корпус, виробники випускають моделі для підлоги та настінного виду. Прогрів приміщення відбувається за рахунок постійного змішування холодного повітря з нагрітим. Принцип нескладний: гаряче повітря легше ніж холодне, тому воно піднімається вгору. Конвекційний електропристрій нагріває частину повітряних мас, які знаходяться в радіусі його дії, воно переміщується до стелі, а на зміну йому опускається більш холодне повітря.

Конвекція – природний процес, і прогріти кімнату обігрівачем такого типу можна досить швидко. До числа переваг цих типів пристроїв також відносять безшумну роботу, простоту монтажу та експлуатації.

Конвекційні опалювальні пристрої підходять для використання в побуті, громадських закладах. Існують моделі, призначені для обігріву промислових приміщень.

Конвектори влаштовані просто. Основними елементами є ТЕН та корпус обігрівача. Щоб підтримувати задану температуру, сучасні моделі оснащуються кімнатними термостатами. Останні потрібні для контролю нагріву пристрою: при досягненні заданої температури елемент відключає обігрівач, а коли повітря починає охолоджуватися, то вмикає знову.

ЗА

До беззаперечних переваг відносяться:

  • пожежна безпечність – нагрівальний елемент конвектора не контактує з корпусом (між ним і поверхнею розташовані пластикові жаростійкі упори);
  • зручність – можуть використовуватися, як основна система опалення модульного типу (якщо об’єднати кілька конвекторів в єдину мережу);
  • тривалий строк експлуатації – виробники зазвичай вказують період експлуатації, який дорівнює 5 років, але на практиці конвектор може прослужити вдвічі, а то й втричі довше.

Конвектор УДЕН-С

Переваги конвекторів перед обігрівачами інших типів дозволяють їм займати одну з провідних позицій в ряду додаткових джерел тепла. Встановлювати конвекційне обладнання можна навіть у кімнаті дитини старшого, дошкільного і шкільного віку.

ПРОТИВ

Конвектори не позбавлені і ряду недоліків, які потрібно врахувати, вибираючи основне чи додаткове джерело тепла:

  • великі витрати електроенергії – якщо порівняти конвекційний обігрівач з масляним радіатором, то більш економічним виявиться перший, однак на практиці виходить, що на обігрів 10 квадратних метрів площі приміщення необхідно 1,3–1,5 кВт·год.;
  • нераціональний розподіл тепла – при використанні конвектора основна частина теплого повітря накопичується під стелею, і температура біля підлоги буде нижчою, ніж у верхній частині кімнати. Щоб досягти комфортних показників, доведеться витрачати додаткові енергоресурси;
  • постійне змішування повітряних мас під час роботи комерційного пристрою – призводить до того, що циркулює не тільки тепло але і частинки пилу, а це може призвести до алергічних реакцій та приступів астми.

Конвекційні пристрої мають небагато мінусів, однак їх наявність змушує споживачів замислюватися при виборі більш економічного, сучасного та безпечного пристрою, який можна було б без ризику розміщувати у приміщеннях будь-якого призначення.

Інфрачервоні обігрівачі – комфортна економічність

ІЧ-обігрівачі – сучасна альтернатива «класичним» опалювальним пристроям. В теорії ідея опалювати помешкання електроприладом, який буде нагрівати не повітря в кімнаті (що не завжди ефективно), а предмети, які в ній розташовані, існувала давно, однак широке коло споживачів отримали можливість скористатися її практичним втіленням – інфрачервоними обігрівачами – всього кілька років тому.

Принцип дії ІЧ-пристроїв максимально наближений до природного. Сонце прогріває поверхню землі і об’єкти на ній, а вони, в свою чергу, передають тепло навколишньому повітрю. І опалювальна система діє точно так само.

При використанні ІЧ-обігрівача тепло не «розсіюється», а концентрується саме там, де потрібно. Приміщення прогріваються швидко і рівномірно, по кімнаті не циркулює пил, а вологість повітря залишається на незмінному рівні. Саме тому інфрачервоні моделі застосовуються в дитячих кімнатах. Пристрої безпечні для дітей будь-якого віку, в тому числі і грудних. Обігрівачі не шкодять алергікам і не провокують приступів астми.

Ще один плюс – економічність. Використання енергії при застосуванні інфрачервоних пристроїв буде в 1,5–2 рази нижчою, ніж при експлуатації аналогічної техніки конвенційного типу. Якщо порівняти ІЧ-обігрівач з масляним радіатором, то економія буде ще більшою.
Билюкс на потолкеИК обогреватель в потолок
Коли в будинку холодно, важливим показником стає швидкість прогріву приміщення. Інфрачервоний обігрівач здатен прогріти кімнату площею 30–50 кв. м менше ніж за півгодини. Після закінчення цього часу пристрій можна вимикати, аби зекономити електроенергію (якщо він обладнаний терморегулятором, то буде вимикатися і вмикатися самостійно).
ИК или Конвектор
Конструкція ІЧ опалювального пристрою виключає можливість раптового опіку при дотику, оскільки його поверхня ніколи не нагрівається до високих температур завдяки термоізолюючим прокладкам.

ІЧ-обігрівачі підвішуються під стелю. Таке конструктивне рішення дозволяє збільшити радіус дії і уникнути ризику раптового перекидання або пошкодження пристрою, що особливо важливо в приміщеннях, де знаходяться діти чи домашні тварини.

Конвектор чи ІЧ-обігрівач: порівняльна таблиця

Вибираючи електроприлад для організації основного чи додаткового опалення, потрібно звернути увагу не тільки на вартість самого обладнання. Важливими параметрами будуть використання енергії і швидкість прогріву приміщення. Також потрібно уточнити опалювальну площу. Якщо пристрій розраховано на обігрів 20 м2, то використовувати його в більш просторій кімнаті буде безглуздо.

В таблиці нижче наведені порівняльні характеристики конвенційного та інфрачервоного обігрівачів. Для порівняння взяті моделі, призначені для обігріву площі 30 квадратних метрів, з висотою стелі 2,7 м при утеплених зовні стінах. Припускається, що пристрій буде використовуватися як основне джерело тепла при необхідній температурі всередині кімнати +20 °C, зовні -10 °C.

Тип прибору опалення Ціна обладнання, грн Використання електроенергії, кВт·год Час прогріву, хв. Площа обігріву, м22
Конвекційний обігрівач 4550 3,9 30–40 30
ІЧ-обігрівач 3199 1,55 10–20 30

Доступні обігрівачі

Білюкс Б400

2199 ГРН
0.0008 BTC

Новинка 2018! Молодша модель із серії «Б». Для опалення теплиць, ванни, туалету, маленької кімнати. Вона також оптимальна для тваринницьких ферм, птахоферм та господарських приміщень з низькими стелями.

Білюкс П4000

14699 ГРН
0.0052 BTC

Старша в торговому ряду промислового довгохвильового обладнання. Основне призначення – опалення промислових площ. Максимальна висота стелі – не більше 20 метрів.

Білюкс У6000

14999 ГРН
0.0053 BTC

Якщо ви підшукуєте варіант для локального або повного обігріву теплиць, чи не знаєте, як зігріти відвідувачів під час проведення виставки, скористайтеся перевагами вуличної лінійки «Білюкс».

Білюкс У4000

14549 ГРН
0.0051 BTC

Вуличний обігрівач ефективний як на відкритому повітрі, так і в приміщенні. Можна використовувати У4000 в якості основного джерела тепла або локального обігріву парника чи теплиці.